CCI – Akce v pohodě „V CCI klademe důraz na individuální přístup. Zařídíme studium v USA, studijní pobyty na střední škole v zahraničí, stipendium, zahraniční jazykové kurzy a speciální akce dle vašich představ. S CCI jsou to vždy Akce v pohodě!“
telefon
+420 / 605 456 603
e-mail
info@akcevpohode.cz
sledujte nás na Facebooku
facebook.com/akcevpohode.cz
ÚVOD STUDIUM NA STŘEDNÍ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ JAZYKOVÉ KURZY SPECIÁLNÍ AKCE O NÁS
 

Co o nás řekli naši klienti

Karel Vachutka, Ostrava (Syn Karel - Greensboro,  North Carolina, USA 2018-2019)

Syn je v USA velmi spokojen.Dnes s odstupem času v době, kdy synovi zbývají cca 3 měsíce do ukončení pobytu, musím říci, že jsme se rozhodli dobře. Rozptýlila jste naše obavy individuálním přístupem, profesionalitou, znalostí prostředí. Problémy při pobytu mohou nastat vždy, ale záleží na tom, jak je řeší organizace.Vy jste nás však přesvědčila o tom, že případné problémy budete aktivně řešit, a se studijním pobytem jsme souhlasili. Měli jsme totiž velmi špatnou zkušenost se studijním pobytem staršího syna v Anglii. V hostitelské rodině vznikly velké problémy, které organizace neřešila. Výsledkem toho bylo předčasné ukončení pobytu. Když za námi s manželkou přišel syn s přáním studovat rok v USA, nebyli  jsme tomu nakloněni. Chtěl bych Vám tímto poděkovat za zprostředkování studentského pobytu mého syna v USA.
Vážená paní Rule,

Barbora Šupichová, Praha (syn Frederik, USA, Wyoming 2017-2018)

Dobrý den, všichni, co přemýšlíte o studiu na střední škole v zahraničí ... nebo vás to zatím jen tak nenápadně :) zajímá. Ráda bych podpořila CCI, tj. paní Jana Rule, která dělá svou práci opravdu s velikým zájmem a je znalá věci. Muj syn je nyní ve státě Wyoming na ročním studiu. Již je tam pátý měsíc. Zatím vše probíhá příjemně, lidé jsou na něj velmi milí a jsou prý hodně štědří. Paní Rule nás dostatečně připravila, nic nás výrazně nepřekvapilo (přípravy k odjezdu, vízum, co sbalit s sebou, odlet, psychika ). Její před odletová schůzka byla na profesionální úrovni a smazala (hlavně ve mně) veškeré strachy a navodila bezvadnou atmosféru. Můj syn se po ní již odletu za dobrodružstvím skoro nemohl dočkat. Před schůzkou nebyl tak klidný ... tento odlet je jeho první zkušenost (sám v dáli bez svých rodičů a kamarádů). Z CCI jsme byli od první chvíle nadšení, z úplně první schůzky jsme jeli v naprosté eufórii ...nadšení. Líbí se mi, jako rodiči, privátní přístup paní Rule. Byla nám vždy plně k dispozici. Dokonce zná veškeré studenty i rodiče jmény, což mě na před odletové schůzce hodně zaujalo (a to je mé příjmení jiné než mého syna :) . A že studentů bylo dost. Sečteno podtrženo, agenturu CCI - akce v pohodě opravdu doporučuji. Pokud by měl někdo zájem, ráda zodpovím jakékoli otázky, které by vám mohly pomoci k rozhodnutí odletět či nechat své dítě odletět. Můj telefon získáte přes paní Rule. Každopádně celá tato akce vyžaduje odvahu! Máte ji? Barbora Šupichová

Tomáš Hanák, Nižbor (syn Tomáš, USA, Washington 2017-2018)

Bude to měsíc, co náš syn zmizel za oceán, do Portlandu. Naše opožděná přihláška se vyřizovala až o prázdninách v pekelném spěchu, víza, pojistky, letenky, hostitelská rodina... Jediný, kdo působil klidně a chladnokrevně byla Jana Rule. A všechno pak dopadlo naprosto nad očekávání: fantastická rodina, moc dobrá škola, ochotní a aktivní koordinátoři - a na starém kontinentu stále bdící a dotazující se Jana, opravdu nonstop stand-by. Říkám si, že když jsem tehdy narychlo a naslepo brouzdal internetem a hledal zprostředkovatelskou agenturu, kroužila kolem mně Štěstěna. Díky, Jano Rule - Rulez!

Tomáš FLORIAN (syn Kevin, USA 2016-2017)

Když jsme se na podzim 2015 rozhodovali pro agenturu, která by zajistila studijní výměnný pobyt pro našeho syna Kevina v USA, vybírali jsme z několika organizací. Velice rychle se na první místo v našem výběru dostala agentura CCI paní Jany Rule z Hradce Králové. Hlavním důvodem byla okamžitá disponibilita paní Rule a naprosto jasné a konkrétní odpovědi spojené s plánovaným pobytem. Paní Rule dokázala odpovědět na všechny naše dotazy bez zaváhání, což byl vzhledem ke specifické situaci našeho syna (odlet z jiné země, nenavštěvuje školu v ČR) a také našim požadavkům (výběr lokality a sportovních aktivit) rozhodující. Všechna následující jednáni a pomoc při vyřizování viz, letenek a předodletové přípravy proběhla přesně podle plánu a náš syn tak mohl odletět v naprostém klidu. Po téměř 8 měsících pobytu našeho syna ve městě Roswell ve státě Georgia mohu potvrdit že vše co nám paní Rule slíbila se splnilo. Náš syn Kevin se dostal do lokality, kterou jsme si vybrali, do fantastické hostitelské rodiny a do kvalitní školy s 2.500 studenty. Splnilo se mu i jeho přání a reprezentuje školu v tenisu v tymu Varsity Boys. Zkratka si studium a pobyt v USA užívá po všech stránkách a vytváří si nenahraditelný odrazový můstek do dalšího života. S odstupem casu nám dochází co pani Rule pro našeho syna udělala a jak celou tímto naši rodinu obohatila.

Za toto všechno patří pani Rule a její agentuře naše velké poděkování,. Ze srdce ji přejeme spoustu dalších spokojených studentu a rodičů a její služby doporučujeme bez zaváhání.

Petr Ondřej, Praha (syn Filip USA 2016-2017)

Pro společnost Camp Center International sro Jana Rule, jsem se rozhodl na základě individuálního a velmi osobitého přístupu paní Rule a rozhovorů s rodiči dětí, které již pobyt ve Státech prostřednictvím společnosti paní Rule strávily. Jana Rule se na své klienty – naše děti, dívá jako kdyby to byly děti vlastní a chce pro ně to nejlepší. Chce, aby došlo k vyhledání vhodné rodiny, předletové setkání odpovědělo na všechny otázky, odlet i následný pobyt ve Státech proběhl pro naše děti (studenty), vyslané v řadě případů poprvé za Velkou louži, co nejlépe. Problémů před odletem může být celá řada. To, že volba společnosti paní Rule byla ta nejlepší se ukázala v našem případě při problému na straně US ambasády se získáním víza, a následně při změně termínu nástupu do školy. V obou případech nám pomohla. Jsem přesvědčen, že kdybychom uzavřeli smlouvu s agenturou s celoplošnou působností zajišťující pobyt studentů v zahraničí, avšak bez individuálního přístupu a bez znalostí reálných situací, se kterými se před i po odletu můžou rodiče i děti setkat, a kterými si Jana Rule prošla, tak by nyní náš syn v zahraničí nikdy nestudoval.

Pavel Svoboda, Jihlava (syn Pavel USA 2016-2017)

Agenturu CCI paní Jany Rule jsem našel prostřednictvím internetu, jako mnoho dalších agentur, zabývajících se zprostředkováním studia na středních školách v USA. Nakonec po zvážení všech okolností, jsme se rozhodli využít služeb paní Jany Rule, sice to byl krok do neznáma, ale nyní, několik dnů před odletem našeho syna Pavla (15 let) do USA musím konstatovat, že jsme si vybrali SPRÁVNĚ! Po prvních kontaktech jsme se domnívali, že se jedná o zprostředkování studia pouze pro několik málo studentů (malá agentura) a teprve na předodletové schůzce jsme byli uvedeni do reality, kolik studentů přes agenturu paní Rule do „světa“ cestuje. Se službami paní Jany Rule jsme maximálně spokojeni, její práce je velmi profesionální a ve všech záležitostech je velmi ochotná pomoci, a to mnohdy i pozdě večer. Jsme rádi, že jsme si tuto sympatickou profesionálku vybrali a její služby vřele doporučujeme !

Zavrtálkovi, Zlín (dcera Klára USA 2015-2016)

O agentuře CCI a jejím zastoupení ve Vysoké nad Labem jsme se dověděli od přátel a jsme moc rádi, že jsme se pro ni i přes možnosti odjet přes agentury jiné ,nakonec rozhodli. Musím říct, že zpočátku jsme měli obavu jak my rodiče, tak i naše dcera, ale po prvním setkání s paní Janou vše opadlo. Musím říct, že obdivuji její naprosto profesionální přístup k řešení pro nás rodiče naprosto “složitých” situací, její nadhled a trpělivost.  Také jsme obdrželi umístění až začátkem letních prázdnin, ale všechno se perfektně stihlo. Klára se dostala do úžasné rodiny v Ohiu. Se vším jí pomohli, byli milí, ochotní, příjemní a celých dest měsíců byli skvělí “rodiče”.Organizace celé “akce” byla opravdu “v pohodě”, koordinátorka byla podle všeho moc milá a fungovala na výbornou. Měla jsem možnost s rodinou strávit  pár dní  na jejich výletě v NYC a těšíme se, jak u nás v ČR stráví v příštím roce část prázdnin. Klára přijela skvěle jazykově vybavená a se spoustou zkušenosti, jak to fuguje jinde, má nové přátele a hlavně už nemá strach cestovat.Takže stejně tak, jak nám pomohlo doporučení na paní Rule, doufáme, že pomůže i ostatním. Není se čeho bát:-)

Martina Felcmanová, Čeperka (dcera Laura na Hawaii 2015-2016)

Naše rodina hostila po dobu školního roku dvě středoškolské studentky. Viděli jsme, jak studenti svůj pobyt prožívají, ale i jaké radosti a trápení zažijí.  Po této zkušenosti se naše dcera Laura rozhodla také odjet a věděli jsme, že nejdůležitější je, vybrat si správnou vysílající agenturu.

 Naší dceři se pobyt blíží ke konci a musíme říct, jsme šťastní, že naše volba padla na agenturu paní Jany Rule z Vysoké nad Labem.

 Na předodjezdovém setkání jsem byla velmi překvapená, že většina studentů již měla své hostitelské rodiny. (Vím, že v USA začíná být problém s umístěním studentů do rodin, které hostí bezplatně a občas se stává, že se podaří najít rodinu až těsně před odletem).  Pokud jsme v průběhu pobytu potřebovali kontaktovat paní Janu Rule, vždy reagovala ihned a ochotně poradila a vše vyřešila. V těžším období pobytu naší dcery, kdy musela náhle změnit hostitelskou rodinu, byla paní Rule ochotná řešit situaci i v nočních hodinách a vše proběhlo velmi rychle.

 Víme, že v paní Janě Rule má dcera velkou oporu a my se na ni také můžeme plně spolehnout. A to je vlastně to nejdůležitější, co pro odjezd a pobyt našich dětí potřebujeme!

Děkujeme moc za zprostředkování pobytu pro dceru.

 

prof. MUDR. Vladimír Bláha, CSc. (syn Richard 2015-2016)

Agentura CCI paní Jany Rule z Vysoké nad Labem nám zprostředkovala studium našeho syna na střední škole v USA. Paní Rule nám byla a v průběhu pobytu i nadále je skvělým a profesionálním partnerem. Vnímáme, že se na ni můžeme plně spolehnout nejen od samého začátku, tj. výběru a umístění do rodiny v USA, ale i při vyřizování celé řady organizačních záležitostí, které synův pobyt provází (US vízum, letenka, pojištění apod.). To vše dokáže brilantně a obratem zařídit, nebo podat návod, jak na to. Synovi se myslím v US rodině daří skvěle. Také vypadá, že se hodně nového učí, poznává a tím i vyzrává. Ještě jednou moc děkujeme paní Janě Rule za zprostředkování pobytu pro syna.

Vladimír Bláha

Andrea Bergmanová

Hodnocení spolupráce s Janou Rule, CCI 

Náš syn Artur absolvoval ve školním roce 2014/15 studijní pobyt na St. Philips Regional High school v USA, ve státě Massachusetts, městě Wrantham, odkud byla i jeho hostitelská rodina. Prostředníkem jeho pobytu byla agentura CCI, v České republice zastoupená paní Janou Rule. S ní jsme jednali ve všech bodech týkajících se synova odjezdu, jeho přípravy a realizace a i po celou dobu jeho pobytu v USA. Paní Rule vždy bez výjimky řešila promptně, ochotně, efektivně a citlivě všechny aktuální záležitosti a problémy, které se v průběhu roku vyskytly. V průběžném kontaktu byla jak se synem v USA, tak s námi zde doma, na mailu i Velkou komplikací synova pobytu byl jeho prosincový úraz, kdy si při tréninku lakrosu přetrhl zkřížený kolenní vaz. Po nesnadném zvažování nejvhodnějšího postupu a s ohledem na aktuální okolnosti nakonec syn podstoupil operaci v Čechách a po 7 týdnech se po intenzivní pooperační terapii vrátil zpět do své hostitelské rodiny a své školy. Po celou tuto dobu byla Jana Rule našim perfektním konzultantem a zprostředkovatelem jednotlivých kroků, díky nimž Arturův odjezd a posléze i návrat proběhl, jak jen mohl hladce. 

Děkuji a agenturu CCI zastoupenou Janou Rule doporučuji.

 

Lucie Šafková, matka Otakara Šafky, Hradec Králové

Velké poděkování agentuře CCI-Jana Rule! Zkušenosti, informace a okamžité řešení čehokoli - 100 %. Mému synovi se splnil sen a v 15. letech odletěl na 10 měsíců studijního pobytu do USA. Dle jeho zájmů si ho vybrala rodina ze státu Wyoming, se kterou si naprosto rozuměl. Starali se o něho vskutku dokonale, pomáhali mu se školou, podporovali ho při sportovních aktivitách a trávili s ním veškerý svůj volný čas. Pro jejich 7. letého syna bude Ota navždy starším bratrem.

Místní koordinátorka se o Otu také skvěle starala a pravidelně ho v rodině navštěvovala.

Syn byl velmi spokojen se školou a se sportem, který mu škola umožňovala, v sezoně hrál aktivně tenis a v zimních měsících se věnoval běhání. Téměř každý víkend se účastnil závodů, díky kterým procestoval více států.  

Vztah s rodinou je pro mě až dojemný, když vidím každý týden sedět Otu hodinu u skypu, jak společně plánují, že nás v příštím roce navštíví.

Studijní pobyt v USA byl velkým přínosem a startovacím kolíkem do života. Všem studentům doporučuji a rodiče nemějte o své děti starost! Je o ně skvěle postaráno! Díky ještě jednou Janě Rule!

 

Helena Kratochvílová, 18let, Praha

Se svým studijnim pobytem v USA jsem byla spokojená. Poznala jsem novou kulturu a zdokonalila se neuvěřitelně v anglické konverzaci. Diky teto zkušenosti jsem se velmi osamostatnila a našla spoustu nových přátel na celý život. Určitě bych to doporučila dalším, protože to vážně stojí za to a z počátku doba deseti měsíců, která přišla jako děsně moc mi najednou nestačí. Nejraději bych se tam zase na školní rok vrátila a pokračovala ve studiu třeba na americké vysoké škole. Na studijní pobyt do Ameriky jsem zvolila nadaci CCI, která má pobočku v Hradci Králové. Jak pro úvodní informace a rychle vyřízení, tak pro spolehlivost a bezproblémovost v Americe, jsem byla se společností spokojená.

 

Jana Plavczová, Hradec Králové

Dobrý den, ráda bych poděkovala za super víkend ve Špindlu. Byli jsme moc spokojené a vše bylo super. Náplň byla víc než bohatá. Protože jsme byli poprvé, chtěli jsme vyzkoušet všechno, ale pak to bylo dost náročné. V každém případě ale skvělé. Moc bych chtěla ocenit paní, co cvičila aerobik (Renata Zajíčková). Fakt dobré, sestavy vymyšlené a propracované, posilovaní smysluplné a strečink opravdu důkladný.... velké díky... takové cvičitelky by měly být všude. Už se těšíme na víkend v říjnu.

 

Aneta Vojtíšková, 22,  Hradec Králové

Díky CCI jsem strávila rok na střední škole ve Francii. Bylo to nejúžasnější období mého života. Poznala jsem spoustou zajímavých lidí a získala spoustu cenných zkušeností. Jestli někdy budete mít příležitost vyrazit studovat do zahraničí, určitě neváhejte!!!

Protože s CCI je to vážně Akce V Pohodě:)

 

Miroslav Šrámek, Lanškroun

Náhodou jsme se dozvěděli o agentuře CCI, která údajně umí zařídit studium v USA s možností hrát lední hokej. Díky této náhodě prožil můj syn krásných 10 měsíců v americké rodině, naučil se dobře anglicky, hrál hokej na sportovní škole a poznal všední život v Americe. Mohu vše mladým lidem z Čech jen doporučit.

 

David, 23 let

Na gymplu jsem měl problémy s angličtinou, tak jsem se rozhodl odjet do USA. Nabídka na trhu byla velká, ale dal jsem přednost individuálnímu přístupu než nějaké velké organizaci, kde je každému jedno jak se vám daří. Všechno bylo skvěle zorganizovaný, přes místní koordinátorku se mi dostávala nejlepší péče, super výlety atd. Celkově to byl vůbec nejlepší rok mého života a ta zkušenost?  Super plynulá angličtina? K nezaplacení! Určitě CCI doporučuji, hned bych jel znovu!

 

Miloš Bohoněk, 20 let, Mělník

CCI mi s jejich středoškolským studijním programem v USA změnilo život jako nic jiného. Ze všeho nejvíce musím ocenit naprosto perfektní umístění přesně dle mých požadavků v krásném státě New Hampshire (chtěl jsem někam na sever, do lyžařské famílie a s možností pokračovat v závodním sjezdování), navíc ve fantastické rodině, která mne přijala takřka za svého a ve všech ohledech mi vycházela vstříc, ať už šlo o pouhé svezení do školy, poznávací zájezdy po východním pobřeží nebo výlet do Paříže (kdo by to byl čekal!). Díky skvěle zorganizovanému zázemí ze strany CCI a nesmírně ochotné místní zástupkyni organizace, jsem neměl s pobytem žádné problémy a kromě amerických protějšků tak poznal i další zahraniční studenty z celého světa. CCI mi pomohlo s vybudováním si silných vztahů, které vyústily v přátelství na celý život a koneckonců i vedly k mým dalším dvou rokům strávených v USA, nyní již na soukromé střední škole. Na léta v USA budu navždy vzpomínat a považuji je zatím za tu nejcennější a nejhodnotnější životní lekci.

 

Fabián Štoček, 18let, Semily

Jelikož jsem si ten rok který mně úplně změnil život, hrozně užil, tak jsem se tady rozhodl zůstat alespoň na příští 2 roky. Dostal jsem se do Holderness v NH, a budu tam nastupovat jako Junior next year.Jsem již celý excited. Jak by řekl Američan.

Hlavně jsem vám chtěl poděkovat za vše papírování a poslané e-maily, za Vaši ochotu vše vyřídit.

Děkuji že jste mi umožnila změnit život, a to pořádně.

Exchange: „An act of giving one thing and receiving another“ Webster dictionary. Jmenuji se Fabián Štoček . Jsem studentem Holderness school ve městě Plymouth, New Hampsire,USA jako Junior (11th grade). Při studiu se věnuji klasickému lyžování a běhání. Dokončuji zde středoškolské vzdělání a rád bych pokračoval ve studiu na americké universitě. Asi před rokem a půl jsem se probudil a řekl jsem si, ano, příští rok si trochu změním život a pojedu studovat do Ameriky. Hodně příbuzných se odhodlalo studovat v zahraničí a svého rozhodnutí dnes nelitují a naopak je považují jako jedno z nejlepších v jejich životě. Po vyřízení všech potřebných formalit, nastal den mého odletu a po 24 hodinách cestování, včetně jednoho zmeškaného spoje jsem přistál na půdě USA. Již v Paříži na letišti jsem vyzkoušel svoji angličtinu, neboť jsem si musel změnit let. Trochu jsem se obával, kdo na mě bude po příjezdu do USA čekat, neboť kromě asi deseti e-mailu jsem rodinu neznal a měl jsem u ní strávit půl roku života. Již při prvním setkání byli úžasní. První ráno jsem se nemohl dočkat, až vstanu a budu moci mluvit anglicky. Celý pobyt jsem měl štěstí jak na školu, tak na obě rodiny u kterých jsem bydlel. V každé rodině jsem měl osmnáctileté bratry, díky kterým jsem získal plno nových kamarádu hned první den, a další v následujících dnech. Díky mým nepřehlédnutelným výkonům v běhu mě po měsíci znala celá škola. Jako jeden ze čtyř ESL (English as a Second Language) studentů ve škole jsem se obával zvládnutí výuky v angličtině. Zápisy a poznámky jsem si již od začátku roku dělal v angličtině a tak jsem zůstal až dodnes. Nad úkoly jsem strávil asi 1-2 hodiny denně, většinou asi o 20% více než američtí studenti. Už po jednom měsíci jsem si našel přítelkyni. Hodně mi pomáhala, v těžkých časech, které vždy někdy nastanou. Společně jsme si užili spoustu zábavy. Se všemi učiteli jsem vycházel skvěle. Podporují a vyhledávají rozmanitost ve třídě a snaží se podpořit studenta a pomáhat mu s úkolem. Několikrát jsem si dal asi desetiminutovou schůzku s učitelem před hodinou a on mi vysvětlil ta témata, kterým jsem moc dobře nerozuměl při výkladu. Studentů se zájmem o výuku si tady všichni váží. Škola ubíhala velice rychle. V zimě jsme občas měli Snow Day. Ten nastane, když přes noc napadne hodně sněhu a velké žluté autobusy nemohou vyjet pro studenty. Celý den je volno a člověk si může užívat bílé nadílky. O svátcích jsme navštěvovali příbuzné rodiny v Bostonu a jinde. Občas jsem psal českým kamarádům, jak se mi daří, a co nového je u nich. Také jsem jednou týdně telefonoval přes Skype domů rodičům. Facebook jsem ani moc nevyužíval, čas od času jsem ale přece jen s kamarády čatoval.Kdybych měl všechny své zážitky shrnout na jeden list papíru, tak by se tam nevešly. Zažiljsem neuvěřitelné množství zážitků a životních zkušeností. Tento rok mi rozšířil pohled na život kolem nás a také jsem zdokonalil moji angličtinu téměř k úrovni rodilého Američana.

 

Jan Havlena, 18let, Praha

Byl jsem umístěn agenturou CCI do malého města Brookline v New Hampshire (asi tak hodinu od Bostonu). Už jsem chtěl do států odcestovat dva roky zpátky, ale až minulý rok jsem se na doporučení svého kamaráda z hokeje donutil s tím něco udělat. Dostal jsem se do rodiny s dětmi, které už chodily na college a musel jsem hledat kamarády. Celý rok mě neuvěřitelně podporovali a pomáhali mi i ve škole. První týden to nebylo zrovna nejlepší, ale jakmile jsem se dostal k fotbalu, který jsem aspoň trochu ovládal, měl jsem plno kamarádů. Během hokejové sezony už mě znala celá škola. I přesto, že jsem to měl to školy asi 10 minut autem, kamarádi po měsíci neměli sebemenší problém pro mě zajed a odvézt mě zpátky. Byli úplně super! Angličtinu si po tomto roce nemohu vynachválit. Určitě jsem udělal velký krok vpřed. Sice gramatika stále nic moc, ale dokázal jsem si, že mluvit zvládnu bez problémů. Také se dívám na mnoho věcí úplně z jiného pohledu než předtím. Získal jsem kamarády na celý život. Ať už to byli moji kamarádi z hokeje, moje nejlepší kamarádky ze "studyhall", nebo parta výměnných studentů, se kterými jsem stanoval celý týden ve Washingtonu. Určitě nebudete litovat.

 

Patrik Žmolík, 16, Praha

Rok předtím, než jsem  odjel do USA,  jsem vycestoval s CCI do Anglie, tam jsem byl velice spokojen, tak mě ani nenapadlo měnit agenturu. Rok v Atlantě, kde jsem rok bydlel, jsem si velice užil, poznal mnoho nových přátel a s angličtinou, se kterou jsem měl na začátku problémy, jsem po roce už žádné neměl. Všem bych tento pobyt doporučil, je to velká zkušenost a zažijete mnoho nezapomenutelných momentů, na ktere budete rádi vzpomínat.

 

Jaroslav Hartman, Olomouc (dědeček studentů a sponsor)

Cestovní agenturu „Akce v Pohodě CCI“ mohu všem doporučit. Po zkušebním testovacím

prázdninovém pobytu, které bylo ke spokojenosti mých vnoučat – studentů septimy, jsem je přes tuto agenturu vyslal do škol v USA. Místní referentky se opravdu staraly od vyzvednutí na letišti přes kontrolní návštěvy v rodině až po společné zájezdy zahraničních studentů se zajímavým obsahem. Rodiny byly opravdu spolehlivé, bezkonfliktní a i když měly vlastní děti – studenty ve věku 12 až 19 let vytvořili spolu kolektiv, které spojovala škola a byli jim oporou a rádci. Dodnes si píší a slibují si vzájemné návštěvy. Paní Rule jako majitelka agentury dokázala vyřešit i mimořádné požadavky mých studentů na postudijní cestování před odletem domů.

Pokud se týká angličtiny tak se posunuli o obrovský skok dopředu a stálá komunikace s vrstevníky přinesla při výuce, sportu a mimoškolní činnosti podle mého názoru skvělé výsledky.

 

Zuzana Grigarová, matka studenta

Syn Pavel si informace o agentuře CCI a možnosti studijního pobytu v USA našel zcela sám a velmi ho to zaujalo. Přestože se přihlásil koncem dubna, podařilo se CCI najít školu i rodinu zhruba v půli srpna. Poté už šly věci rychle, protože školní rok v Pavlově škole začínal již v 20.srpna. Ale vše se nakonec zvládlo a tak syn na deset měsíců odcestoval. Rodina byla velmi sympatická, sami měli pět vlastních dětí a dva zahraniční studenty k tomu, takže možností k vzájemnému poznávání bylo dost. Naše komunikace byla poměrně častá (maily, Facebook), měli jsme od hostitelské rodiny dostatek informací. Myslím, že se mezi námi za ten rok vyvinulo pěkné přátelství, a synovým příjezdem rozhodně nehodláme kontakty přerušit. Syn za ten rok velmi dospěl, a jsem si jistá, že pobyt byl velmi důležitým mezníkem pro jeho další život.

 

Pavel Grigar, student

Na rok do USA jsem sice odjel se strachem, že nebudu angličtině rozumět, ale problém jsem vůbec neměl. A když jsem se po pár měsících pořádně rozmluvil, tak jsem už neměl ani problém se sám vyjadřovat v cizím jazyce. Udělal jsem si mnoho přátel z mnoha různých zemí a kultur, viděl spoustu skvělých míst po státech, a měl neuvěřitelnou spoutu nezapomenutelných zážitků. Měl jsem i štěstí na školu a učitele, všichni z nich byli skvělí. Vojenské zaměření mé školy mi nevadilo - byl to naopak bonus. Nabízelo možnost se prosadit v kolektivu a dostat zodpovědnost za různé věci, stejně jako povýšit v hodnosti. Naučil jsem se spoustu skvělích věcí, a byla nám vštěpována disciplína. Rodina byla také skvělá, dokonce nás vzali na několik výletů. Dostal jsem se do Bostonu, Tennessee, Alabamy, a spousty dalších míst. Místí koordinátorka se o nás pečlivě starala, a dokonce nás vzala na výlet do největšího zábávního parku na světě - do DisneyWorldu v Orlandu. Celkově nebylo na co si stěžovat, všechno proběhlo hladce, a rok jsem si nesmírně užil. Doporučuji všem zkusit to samé. Sice to může vypadat dosti děsivě, odjet tak daleko do země všichni mluví cizím jazykem, ale ve výsledku to stojí za to

 
TOPlist