CCI – Akce v pohodě „V CCI klademe důraz na individuální přístup. Zařídíme studium v USA, studijní pobyty na střední škole v zahraničí, stipendium, zahraniční jazykové kurzy a speciální akce dle vašich představ. S CCI jsou to vždy Akce v pohodě!“
telefon
+420 / 605 456 603
e-mail
info@akcevpohode.cz
sledujte nás na Facebooku
facebook.com/akcevpohode.cz
ÚVOD STUDIUM NA STŘEDNÍ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ JAZYKOVÉ KURZY SPECIÁLNÍ AKCE O NÁS
 

Dotazy k programům studia na středních školách v zahraničí

1) Je nutná 2-letá znalost cizího jazyka?

Znalost získaná za cca 2 roky odpovídá základním znalostem, ale nelze říci, co se přesně student na různých školách za 2 roky naučí. Je nutné, aby se student dorozuměl v základních situacích, uměl si objednat jídlo v restauraci, domluvil se s rodinou a učiteli. První týdny v zahraničí jsou pro studenty velmi náročné, studenti mají pocit, že se jim hlava rozkočí, jak se musí na jazyk soustředit, ale tato situace pomine po 4-8 týdnech.

2) Co když si nebudu s rodinou rozumět?

Mohou nastat i situace, kdy si hostitelská rodina se studentem tzv. nesednou a je nutná výměna. Podmínkou dobrého řešení všech problémů je pravidelná komunikace s representantkou a CCI HK. Po důsledné komunikaci se může i representantka rozhodnout, že je vhodná výměna, promluví s host. rodinou a začne vyhledávat rodinu novou. Vždy se snaží najít rodiny v okolí školy tak, aby nebylo nutné měnit i školu a tím i narušovat již zaběhlý způsob života v zahraničí. Výměna rodiny je stresující moment, ale neděje se v mnoha případech. Je nutné, aby tuto zkušenost bral student jako pozitivní a uvědomil si, že má tak příležitost poznat dvě různé rodiny spolu s jejich zvyky a kulturou.

3) Je nutné vrátit se do stejného ročníku a tím i opustit své spolužáky?

Není nutné opakovat stejný ročník, který jste již absolvovali v zahraničí, ale vše záleží na domluvě s ředitelstvím vaší školy v ČR.

4) Co když nebudu při výuce rozumět?

Výběr předmětů záleží na vašem výběru a pokud máte i po několika týdnech pocit, že učivo nezvládáte, požádejte svého poradce ve škole o změnu předmětu.

5) Co když budu o víkendu chtít jít s přáteli ven?

Hostitelská rodina je pro vás jako rodina v ČR, když se domluvíte a požádáte je o odvoz, rádi vám vyhoví. Dbejte na to, aby vaše komunikace s rodinou byla vždy srozumitelná, rodiče vždy věděli, kde jste a v kolik hodin se vrátíte. Pozdní návraty a podobné problémy jsou velmi striktně řešeny.

6) Bude v USA fungovat můj mobilní  telefon a notebook?

Ano, Váš telefon bude v USA fungovat, pokud podporuje tzv, Triband systém. Doporučujeme však studentům si zakoupit místní mobilní telefon s předplacenou kartou. Volání je pak značně levnější (není nutný roaming). Co se týče notebooku, tak je nutné si zakoupit adaptér na naši zásuvku. V USA jsou jiné zástrčky a zásuvky - 110V.

7) Mohu si vybrat v USA místo pobytu?

Ano, lokalitu nebo region si je možné vybrat za příplatek. Studentům však doporučujeme, aby umístění nechali právě na centrále v USA tak, aby byla vybrána nejvhodnější rodina, která bude splňovat všechny podmínky a záliby daného studenta.

8) Mohu jet na vánoce do ČR?

Tato možnost není studentům dovolena a to z toho důvodu, aby si vyzkoušeli i tradice a zvyklosti USA při vánočních svátcích. Odloučení od rodiny i ve svátky je součástí získávání zkušeností a bývá velmi příjemnýmm zážitkem jak pro studenty, tak i pro host. rodiny. Studenti mají příležitost se podělit o české vánoce a tradice.

 9) Jaké možnosti jsou na americké střední škole po vyučování?

Americké střední školy nabízí velmi široký sportovní, umělecký, hudební, výtvarný, i jinak zaměřený program. Je pouze na Vás, jakou variantu zvolíte. Je možné pro Vás vybrat školu dle specializace na sport, či hudební nebo výtvarné umění. Nejčastějšími sporty na střední škole v USA je basketbal, americký fotbal, baseball, volejbal, tenis, atletika, gymnastika, wrestling, cheerleading, golf, atd. Speciálními sporty jsou pak lední hokej, lyžování a snowboarding, vodní sport včetně jachtingu a windsurfingu, umělecký tanec a mnoho dalšího. Kontaktujte nás v případě Vašeho zájmu o specifikace. Umělecké směry nabízí výuku na hudební nástroje, zpěv ve sboru, divadlo a veškeré aktivity spojené s ním (režie, divadelní scéna atd.). Každá škola pak nabízí další zájmové činnosti, jakými jsou například výuka fotografování, různé ekonomické směry, sociální skupiny, programování a práce s PC a programy, atd. Dále pak je možné volný čas trávit ve školním bazénu, v tělocvičně nebo posilovně, knihovně, kam je v určité hodiny ve všední dny volný vstup.

 
TOPlist