CCI – Akce v pohodě „V CCI klademe důraz na individuální přístup. Zařídíme studium v USA, studijní pobyty na střední škole v zahraničí, stipendium, zahraniční jazykové kurzy a speciální akce dle vašich představ. S CCI jsou to vždy Akce v pohodě!“
telefon
+420 / 605 456 603
e-mail
info@akcevpohode.cz
sledujte nás na Facebooku
facebook.com/akcevpohode.cz
ÚVOD STUDIUM NA STŘEDNÍ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ JAZYKOVÉ KURZY SPECIÁLNÍ AKCE O NÁS
 

Středoškolský studijní program ve Francii

Středoškolský studijní program ve Francii

CCI nabízí studijní pobyty ve Francii v délce 5ti a 10ti měsíců pro studenty středních škol v ČR. Účelem programu je zlepšení mezinárodního porozumění prostřednictvím jazykové výuky na střední škole ve Francii, kulturního poznání tradic, shlédnutí zajímavých míst a získání nových přátel a znalostí. Zkušenosti a znalosti, které studenti získají, jsou neocenitelné pro jejich další studium a životní kariéru.

Popis programu

Vybraní studenti se zapojí do školní docházky odpovídající jejích ročníku na vybraných středních školách a budou žít v hostitelských rodinách.

Termíny programu

  • 10ti měsíční program: odjezd srpen 2019 – návrat červen 2020
  • 5ti měsíční program: odjezd leden 2019 nebo září 2019

Podmínky účasti programu

  • Věk studentů 15-18,5 let
  • Znalost francouzského jazyka  / alespoň na úrovni dvouletého studia
  • Dobrý školní prospěch
  • Dobrý zdravotní stav

Finanční podmínky programu

Cena programu: 10m - od 10 950Euro

Cena zahrnuje:

Ubytování a stravování v hostitelské rodině nebo internátu (víkendy a svátky v host. rodině), studium na střední škole a správu programu po celou dobu pobytu.

Studenti dále hradí zpáteční dopravu do místa pobytu a kapesné.

Zajišťujeme pro studenty i umístění do středních škol dle jejich sportovních, hudebních a uměleckých preferencí tak, aby mohli ve svých aktivitách nadále pokračovat na velmi vysoké úrovni (např. specializované střední školy na lední hokej, tenis, volejbal, lyže a snowboard, golf, basketbal, gymnastika, fotografování, hra na hudební nástroj atd. - vyžádejte si podrobné infomace!).

Pokud máte vážný zájem zúčastnit se studijního pobytu vyžádejte si zaslání podrobných informací s předběžnou přihláškou na uvedené adrese nebo telefonním čísle.

CCI Jana Rule (Urbanová), vysoká nad Labem 495, 503 31

Telefon: +420 605 456 603    E-mail: info@akcevpohode.cz

 


 

Vážení rodiče a studenti,

děkujeme Vám za Váš zájem o studium na střední škole ve Francii a jiných zemích s CCI. Jsme rádi, že Vám můžeme poskytnout informace o našich rozmanitých programech.

CCI spolupracuje s neziskovými vzdělávacími organizacemi zajišťující studium na středních a vysokých školách po celém světě.

Průběh studijního pobytu:

Pobyt trvá přibližně 10 měsíců a začíná vždy v srpnu. Návrat je koncem června následujícího roku. Se svolením rodičů může student několik týdnů do ukončení školní docházky cestovat a navštívit přátele. Student bydlí a stravuje se v hostitelské rodině nebo internátu a studuje na střední škole.

Hostitelská rodina:

Spolupráce CCI s rodinou, studentem, školou a oblastního zástupce Nacel je podmínkou pro úspěšně strávený rok v dané zemi. Hostitelská rodina si Vás pomocí pracovníků Nacel vybere s přihlédnutím k Vašim zájmům a preferencím, stáváte se tak na rok členem hostitelské rodiny. Hostitelská rodina Vám poskytuje ubytování a stravování, rodinné zázemí a podporu.

Internát:

Ve Francii víc než polovina dětí absolvuje střední školu spolu s ubytováním na internátní škole. Toto prostředí zaručuje kvalitní zázemí týkající se nejenom studia, ale i sportovních a kulturních aktivit pro mladého studenta. Studenti jsou ubytování na dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením, stravování je zajištěno v jídelně v komplexu internátu (na patře jsou k dispozici i kuchyňky a lednice). Víkendy a svátky student tráví v hostitelské rodině.

Střední škola:

CCI zajistí přijetí na střední školu v blízkosti bydliště hostitelské rodiny. Na každé škole, kde jsou umísťováni zahraniční studenti, působí poradce, který Vám pomáhá při studiu, výběru předmětů a řešení případných problémů. Budete zařazení do stejného ročníku, jaký by jste měl navštěvovat v ČR a budete absolvovat povinné předměty /francouzština a literatura, druhý jazyk, matematika, přírodní vědy, historie atd./, dále volitelné předměty /sport, výpočetní technika, umění /, nabízí se zde široká nabídka předmětů dle typu školy. V pololetí a na konci roku obdržíte hodnocení.

Oblastní zástupce:

Každému studentovi je přidělen oblastní zástupce, který pomáhá při adaptaci a orientaci v cizí zemi. Po Vašem příjezdu zorganizuje informační schůzku a pomůže Vám s registrací ve škole. V případě jakýchkoli problémů v rodině nebo škole Vám poskytne rady a pomoc. V případě vážných neshod v rodině zajistí rodinu náhradní. Vaši rodiče budou průběžně informování a veškerá rozhodnutí týkající se Vás budou předem konzultovány, aby byl zabezpečen bezproblémový a úspěšný průběh Vašeho programu. Součástí programu je i 2denní seznamovací pobyt v Paříži, kde jsou podrobně vysvětleny detaily programu. Součástí tohoto pobytu je i prohlídka Paříže.

Podmínky účasti:

V době odjezdu /srpen 2015/ Vám musí být více než 15 let a méně než 18 let a 6 měsíců. Starší studenti střední školy budou řešeni individuálně. Musíte být studentem střední školy v ČR s dobrým prospěchem, mít schopnost dohovořit se základně francouzsky v běžných situacích, ochotni přizpůsobit se životu v cizí zemi, být připraveni žít odloučeně od svých nejbližších po dobu trvání programu.

Finanční podmínky:

Cena zahrnuje ubytování a stravování v hostitelské rodině popř. v internátě, studium na střední škole, správu programu po celou dobu pobytu. Student si dále hradí zpáteční dopravu do místa pobytu ve Francii a kapesné.

Pojištění po celou dobu pobytu je již v ceně - zahrnuje veškerou zdravotní péči (detailní informace na vyžádání).

Výběrové řízení:      

Po obdržení předběžné přihlášky Vás vyzveme k  účasti na pohovor. Poté Vám předáme sadu přihlášek k vyplnění. Nejvhodnější dobou pro přijímací pohovor je říjen a listopad.

Způsob placení studijního pobytu:

Se sadou vyplněných přihlášek a podepsanou smlouvou o zprostředkování je třeba uhradit 1. zálohovou platbu 20 000Kč. Přihlášky jsou odeslány do Francie a začne se pro Vás vyhledávat rodina a škola, preference sportovního, kulturního atd. vyžití. Do konce února 2015 se hradí zbytek programu. Během května či června Vás obeznámíme s rodinou, ve které budete umístěni. Pro občany EU není nutné vyřizovat pro studium žádné vízum.

Příprava před odletem:

V červenci se zúčastníte 1denního informačního setkání ohledně programu - tzv. předodletová příprava, kde budete podrobně informováni účastníky programu o způsobu života v dané zemi a podělíte se s jejich zkušenostmi.

Organizace dopravy do Francie:

Datum odjezdu (koncem srpna) bude upřesněn nejpozději do konce března. V Paříži na letišti Vás bude očekávat reprezentant organizace, který vás zavede na 2denní přípravu. Poté je organizována doprava do mstitelských rodin a škol hromadně s ostatními studenty (vlak, autobus – již v ceně programu).

Přerušení studia v ČR:

Je věcí domluvy s ředitelstvím střední školy v ČR kterou navštěvujete, zdali po návratu ze studijního pobytu ve Francii budete pokračovat o ročník níže, než Vaši spolužáci, nebo vykonáte rozdílovou zkoušku.

Věříme, že Vás naše nabídka zaujala. Rádi zodpovíme Vaše dotazy a těšíme se na úspěšnou spolupráci.

 

Pro další informace nás kontaktujte viz níže :

 
 

Jméno *
Příjmení *
Mobil *
E-mail *
Poznámka
Vyplňte všechna pole označená symbolem *
 
TOPlist