CCI – Akce v pohodě „V CCI klademe důraz na individuální přístup. Zařídíme studium v USA, studijní pobyty na střední škole v zahraničí, stipendium, zahraniční jazykové kurzy a speciální akce dle vašich představ. S CCI jsou to vždy Akce v pohodě!“
telefon
+420 / 605 456 603
e-mail
info@akcevpohode.cz
sledujte nás na Facebooku
facebook.com/akcevpohode.cz
ÚVOD STUDIUM NA STŘEDNÍ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ JAZYKOVÉ KURZY SPECIÁLNÍ AKCE O NÁS
 

Články o studiu v USA, Otázky a odpovědi

O studiu v USA – rozhovor Jolany Voldánové s Janou Rule

Ať už jste student střední školy (případně i 9. ročníku ZŠ) a uvažujete o tom, že byste v průběhu střední školy odletěli studovat na 1 rok do USA nebo jste rodič nadaného teenegera, který by svému dítěti tuto jedinečnou možnost rád umožnil, určitě byste měli zhlédnout toto interview Jolany Voldánové s Janou Rule.

 

Je lepší studovat v USA nebo ve Velké Británii?

Je lepší strávit studijní rok na střední škole v USA nebo ve Velké Británii? V čem se studijní možnosti a podmínky v těchto dvou anglicky mluvících zemích liší a ve které zemi vás středoškolské studium bude stát méně peněz? Vše se dozvíte v tomto článku...

 

Systém školství v USA

Vzdělávací systém v USA je specifický tím, že už i ty nejmenší děti jsou umísťovány do tzv. daycare center (centrum denní péče) již na 9. týdnu. Pouze velice malý zlomek amerických dětí tráví první rok svého života se svojí matkou doma tak, jak to známe my, na tzv. mateřské dovolené. Z tohoto důvodu jsou děti již od raného dětství vychovávány víceméně školním prostředím.

 

Studentka ročního středoškolského programu v USA a basketbalový talent Julie Pospíšilová v Americe oslnila – dostává univerzitní nabídky na stipendium!

Julie Pospíšilová je studentka z Prahy, které se účastní našeho ročního středoškolského programu v USA 2016-2017.

 

K čemu jsou zkoušky a jazykové testy ACT, SAT, TOEFL nebo IELTS a co tyto zkratky znamenají?

Máte pocit, že jakékoli informace týkající se studia na střední a vysoké škole v USA zahrnují různé zkratky týkající se testů a zkoušek a nejste si jisti, co která znamená? Nebo byste si chtěli rozšířit povědomí o tom, jaké existují jazykové testy a zkoušky z angličtiny a testy na přijímací řízení na vysoké školy v USA? Pojďme se podívat na přehled, co zkoušky a testy ACT, SAT, IELTS nebo TOEFL znamenají.

 

Řešení přerušení studia na střední škole v ČR – aneb co dělat po roce studia v USA?

Tak jste se rozhodli vyjet studovat na střední školu do zahraničí a ještě Vám není zcela jasné, jak budete řešit své pokračování ve studiu po svém návratu z USA, z Velké Británie (či odjinud ze zahraničí)? 

 

Je lepší studovat angličtinu v USA, v Kanadě nebo ve Velké Británii?

Rozhodli jste se vyjet na střední školu do zahraničí a tápete, která země a lokalita by pro vás byla ta nejlepší? Už víte, že by to měla být anglicky mluvící země a nabídek okolo vás je příliš a nedokážete se zorientovat? Základní srovnání týkající se především systému školy, předmětů a mimoškolních aktivit uvádíme zde níže...

 
TOPlist