CCI – Akce v pohodě „V CCI klademe důraz na individuální přístup. Zařídíme studium v USA, studijní pobyty na střední škole v zahraničí, stipendium, zahraniční jazykové kurzy a speciální akce dle vašich představ. S CCI jsou to vždy Akce v pohodě!“
telefon
+420 / 605 456 603
e-mail
info@akcevpohode.cz
sledujte nás na Facebooku
facebook.com/akcevpohode.cz
ÚVOD STUDIUM NA STŘEDNÍ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ JAZYKOVÉ KURZY SPECIÁLNÍ AKCE O NÁS
 

K čemu jsou zkoušky a jazykové testy ACT, SAT, TOEFL nebo IELTS a co tyto zkratky znamenají?

Máte pocit, že jakékoli informace týkající se studia na střední a vysoké škole v USA zahrnují různé zkratky týkající se testů a zkoušek a nejste si jisti, co která znamená? Nebo byste si chtěli rozšířit povědomí o tom, jaké existují jazykové testy a zkoušky z angličtiny a testy na přijímací řízení na vysoké školy v USA? Pojďme se podívat na přehled, co zkoušky a testy ACT, SAT, IELTS nebo TOEFL znamenají.

zkoušky a testy ACT, SAT, IELTS, TOEFL

V rámci studia na střední škole v USA je i pro zahraniční studenty ve 3. a 4. ročníku nutné absolvovat test ACT nebo SAT. Každá ze škol si individuálně rozhoduje, který test bude používat a je zcela na rozhodnutí vedení, jaké testování si vyberou. Tyto testy jsou tzv. přijímacím testem (nebo jeho součástí) na vysokou školu v USA a opět každá vysoká škola bere v potaz jinou variantu. Proto je dobré nejdříve vědět, o jakou vysokou školu v USA budete mít v budoucnosti zájem a podle toho se také na daný test připravit.

SAT

SAT (Scholastic Aptitude Test – Zkouška dovedností žáka) - je všeobecný test (3h + 50min), který studenti v USA absolvují ve 3. nebo 4. ročníku střední školy (High School). Test zahrnuje oblasti matematiky, čtení a psaní. Všeobecně se považuje za standardní krok pro přijetí ke studiu na vysoké škole v USA.

Jednotlivé vysoké školy mají různé požadavky ať už na ACT nebo SAT (co se týče testu o skóre).

SAT Subject test – je již konkrétní test daného předmětu a většina vysokých škol v USA vyžaduje dan rámec SAT ještě alespoň 1 SAT Subject test (většinou 2)

Více na: https://en.wikipedia.org/wiki/SAT

ACT

ACT - ACT - je všeobecný test (konkurent SAT), který studenti v USA absolvují ve 3. nebo 4. ročníku střední školy. Test zahrnuje oblasti matematiky, přírodní věd, angličtiny a společenských věd. Jednotlivé vysoké školy mají různé požadavky ať už na ACT nebo SAT (co se týče testu o skóre). Více info na: https://en.wikipedia.org/wiki/ACT_(test)

Nutné podotknout, že dané testy lze za poplatek (50-100USD) opakovat a existují i v rámci americké střední školy přípravné kurzy.

Součástí přijímacího řízení na vysokou školu v USA jsou také pro zahraniční anglicky nerodilé mluvčí povinné jazykové testy – TOEFL nebo IELTS.

TOEFL

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) – je jazyková zkouška nerodilých mluvčích, kteří se ucházejí o studium na anglicky mluvící vysoké škole, více na: https://en.wikipedia.org/wiki/Test_of_English_as_a_Foreign_Language

Tento test je běžnější v USA.

IELTS

IELTS (International English Language Testing System - je jazyková zkouška nerodilých mluvčích, kteří se ucházejí o studium na anglicky mluvící vysoké škole, více na: https://en.wikipedia.org/wiki/Test_of_English_as_a_Foreign_Language

Oproti tomu tento test je běžnější především na univerzitách v Evropě a velmi častý je třeba i v Austrálii nebo na Novém Zélandu.

Zde naleznete souhrn vysokých škol a jejich požadavky pro přijímací řízení:
https://blog.prepscholar.com/complete-list-of-colleges-that-require-sat-subject-tests

Všem studentům, kteří se rozhodnou studovat střední školu v USA (ať už jeden semestr nebo celý školní rok) doporučuji vybrat si co nejtěžší předměty a věnovat se aktivně studiu (četba, příprava domácích úkolů atd.) jelikož mají jedinečnou příležitost právě díky správnému výběru předmětů nalézt ten obor, který by chtěli do budoucna na vysoké škole studovat. Tvrdá práce během školního roku se pak vyplatí při testování ať už SAT nebo ACT a případné přijetí na vysokou školu v USA je na dosah!

Chcete se dozvědět více informací o studiu v USA? Mrkněte na rozcestník s kompletními informacemi a aktuální nabídkou (ročních a půlročních) středoškolských studijních pobytů v USA: https://www.akcevpohode.cz/studium-stredni-skola-zahranici/usa

 
TOPlist