CCI – Akce v pohodě „V CCI klademe důraz na individuální přístup. Zařídíme studium v USA, studijní pobyty na střední škole v zahraničí, stipendium, zahraniční jazykové kurzy a speciální akce dle vašich představ. S CCI jsou to vždy Akce v pohodě!“
telefon
+420 / 605 456 603
e-mail
info@akcevpohode.cz
sledujte nás na Facebooku
facebook.com/akcevpohode.cz
ÚVOD STUDIUM NA STŘEDNÍ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ JAZYKOVÉ KURZY SPECIÁLNÍ AKCE O NÁS
 

Studentka ročního středoškolského programu v USA a basketbalový talent Julie Pospíšilová v Americe oslnila – dostává univerzitní nabídky na stipendium!

Studentka ročního středoškolského programu v USA a basketbalový talent Julie Pospíšilová v Americe oslnila – dostává univerzitní nabídky na stipendium!Studentka ročního středoškolského programu v USA a basketbalový talent Julie Pospíšilová v Americe oslnila – dostává univerzitní nabídky na stipendium!Studentka ročního středoškolského programu v USA a basketbalový talent Julie Pospíšilová v Americe oslnila – dostává univerzitní nabídky na stipendium!

Julie Pospíšilová je studentka z Prahy, které se účastní našeho ročního středoškolského programu v USA 2016-2017.

Julie má za sebou mnohaleté zkušenosti v basketbalu a hraje za národní tým České republiky.

Americký trenér Stephan Bolt ze střední školy Downers Grove North, Illinois, USA se připravoval na přechodné období, ve kterém měly být pády hojnější, než vítězství.

Basketbalový tým Trojans přišel o čtyři klíčové hráčky z minulé sezóny, především o Jaidu Green, hráčku, která nyní hraje za univerzitu Penn State.

Když se trenér Bolt v srpnu doslechl, že studentka z Prahy chce hrát basketbal v Downers Grove North, netušil, co má očekávat. Jeho první dojem (před jejím příjezdem – pozn. Překladatele) z Julie Pospíšilové byl nulový.

„Když mi Juliina hostitelská rodina v USA dala vědět, že hrála basketbal v České republice, nebyl jsem si vůbec jistý tím, co mám očekávat.“ řekl trenér Bolt. „Byl jsem skeptický.“

Bolt ale brzy zjistil, že Pospíšilová není obyčejnou výměnnou studentkou. 182 cm vysoká juniorka má za sebou čtyři roky mezinárodních zkušeností s českým národním týmem a ty byly pro ni přelomovým bodem pro získání zlaté medaile na evropském šampionátu U16 v roce 2015.

„Když jsem poprvé viděl Julii v tělocvičně, okamžitě jsem viděl, že je velmi dobrá,“ řekl trenér Bolt. „Její úroveň dovedností byla velmi vysoká. Byl jsem velmi šťastný, když jsem zjistil, že je tak talentovaná a tím pádem může hrát na jakékoli pozici.“

Středoškolačka Pospíšilová udělala okamžitý dojem na celý tým Trojans, v průměru na zápas má 15 bodů, 5 doskoků, 3 asistence, 3 zisky a 2 bloky. Julie byla jmenována nejužitečnější hráčkou v Glenbard East na turnaji Díkůvzdání, kde tým Trojans vyhrál 3-1.

Julie uvedla, že se během svého působení v USA těší na mnohem víc, než jen na basketbal.

„Chci si užít život v Americe, zlepšit svou angličtinu a najít nové přátele,“ říká Pospíšilová, která si také vzpomněla na čerstvý zážitek z průvodu World Cubs series.

Hostitelé Patrick Murphy a jeho žena Laura Jane si vybrali Pospíšilovou z velké skupiny výměnných studentů, právě díky jejím zkušenostem s basketbalem. Jejich dcera Colby je ve druhém ročníku stejné střední školy a je také hráčkou basketbalového týmu.

„Mysleli jsme si, že Julie bude perfektní studentkou a bude se k nám hodit, protože moje dcera je členkou  basketbalového týmu a doufal jsem, že bude umístěna do oblasti, kde je basket na vysoké úrovni,“ řekl Patrick Murphy. „Netušili jsme, co se z toho vyvine.“

A to netušila ani Julie Pospíšilová nebo tým Trojans.

Jakmile se o nově příchozí talentované studentce z České republiky dozvědělo široké okolí, které je svou velikostí, univerzálností, vysokoškolským znalostem a mezinárodními zkušenostmi plné, vysoké školy začaly kontaktovat Julii a její hostitelskou rodinu, oslovovaly ji písemně i osobními návštěvami v hostitelské rodině Murphy.

Šikovná studentka Pospíšilová již má nabídku z Indiany, Marquette, Missouri, Nebrasky a Wisconsinu. Na některých zmíněných vysokých školách již Julie byla i osobně a momentálně je ve stádiu výběru té správné volby pro její další vysokoškolské studium v USA.

„Bylo to chvílemi ohromující,“ řekla Pospíšilová. „Je to šílené, že mi někdo nabídl stipendium na vysoké škole v USA.“

Úspěch na basketbalovém hřišti pomáhal Pospíšilové na adaptaci v nové zemi, škole a rodině. V některých případech, je to typický teenager. Její oblíbená restaurace je Panera (restaurace rychlého občerstvení – pozn. Překladatele), a ráda si zajde ven se svými spoluhráči mimo hřiště. Zvyká si ze školy o 300 studentech v Praze na americkou školu o 2 186 žácích.

Její angličtina je dobrá, ale dává přednost mluvení v krátkých větách. Ne moc ráda mluví o sobě. (píše autor rozhovoru)

„Užívám si svůj čas,“ řekla Julie. „Jsem šťastná a nadšená, uvidíme, co bude dál.“

Autor rozhovoru Bob Narang je nezávislý reportér pro Chicago Tribune.

Zdroj.: https://www.chicagotribune.com/sports/highschool/ct-spt-1202-prep-gbk-dgn-julie-pospisilova-20161201-story.html

 

Za CCI akcevpohode.cz přejeme naší studentce (studentka se účastní ročního středoškolského programu v USA 2016-2017) Julii hodně úspěchů, a gratulujeme k možnosti získání plného stipendia na vysokých školách „Ivy League“ v USA.

Jana Rule, jednatelka CCI s.r.o. – akcevpohode.cz

 


 

Chtěli byste se také zúčastnit ročního středoškolského pobytu v USA jako Julie? Vyplňte krátkou nezávaznou přihlášku ke studiu v USA 2017-2018 nebo se přihlaste do výběrového řízení na Stipendium na středoškolské studium v USA 2017-2018. My vás poté kontaktujeme a se vším rádi poradíme a nasměrujeme.

Nezávazná přihláška ke studiu v USA 2017-2018


nezávazná přihláška ke studiu v USA 2017-2018

 
TOPlist