CCI – Akce v pohodě „V CCI klademe důraz na individuální přístup. Zařídíme studium v USA, studijní pobyty na střední škole v zahraničí, stipendium, zahraniční jazykové kurzy a speciální akce dle vašich představ. S CCI jsou to vždy Akce v pohodě!“
telefon
+420 / 605 456 603
e-mail
info@akcevpohode.cz
sledujte nás na Facebooku
facebook.com/akcevpohode.cz
ÚVOD STUDIUM NA STŘEDNÍ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ JAZYKOVÉ KURZY SPECIÁLNÍ AKCE O NÁS
 

Stipendium na středoškolské studium v USA 2023-2024

Stipendium na středoškolské studium v USA 2023-2024Stipendium na středoškolské studium v USA 2023-2024Stipendium na středoškolské studium v USA 2023-2024Stipendium na středoškolské studium v USA 2023-2024

Stipendium na roční studium střední školy v USA

Camp Center International v zastoupení paní Jany Rule vyhlašuje výběrové řízení na stipendijní středoškolský pobyt v USA na školní rok 2023-2024.

Výběrové řízení na stipendium na střední školu v USA na školní rok 2023-2024 se bude konat v sobotu 26.11.2022 v Hradci Králové!

Výherci předchozího výběrového řízení na stipendium na středoškolské studium v USA na školní rok 2022-2023 se stali Pavel Forman z Pardubic a Magdalena Frouzová z Boru! Gratulujeme!

Co vše obsahuje stipendium na střední školu v USA

Vítěz stipendia získá:

Student si hradí kapesné, zdravotní pojištění a náklady na vízum na americké ambasádě v Praze.

Vybraný student bude žít po celou dobu středoškolského studia v americké hostitelské rodině a plně se zapojí do školní docházky na střední škole v USA, která odpovídá jeho ročníku na střední škole v ČR.

Hodnota stipendijního programu je cca 300 000 Kč!

Co musí student – uchazeč o stipendium na střední školu v USA splňovat?

  • datum narození 1. 3. 2005 – 20. 8. 2008
  • dostatečná znalost anglického jazyka – test a pohovor
  • poslední 3 roky na vysvědčení z anglického jazyka nejhůře za 2
  • průměr celkového vysvědčení maximálně 2,0 za poslední 3 roky
  • poslední 3 roky na vysvědčení z jakéhokoliv předmětu maximálně za 3

Podmínky jsou splněny? Co dál

stipendium na střední školu v USA
  • spočítat celkový průměr z konečných vysvědčení za poslední 3 roky
  • Napsat esej v anglickém jazyce (maximum je 400 slov) na téma: „Proč chci studovat rok na střední škole v USA“.
  • Připravit si 90s video a představit se na něm (kreativitě se meze nekladou!)

Po vyplnění a odeslání přihlášky přijdou studentovi na e-mail instrukce kam zaslat potřebné dokumenty a číslo účtu pro rezervační poplatek.

  • Zaplatit poplatek za účast na výběrovém řízení 1900 Kč (pro rezervaci místa v řízení je nutné uhradit nevratnou zálohu 500 Kč na bankovní účet 1605456603/5500), tato částka může být odečtena z jakékoliv aktivity, kterou CCI ČR pořádá. Zbývající část poplatku se hradí hotově na místě.

Jak probíhá samotné výběrové řízení

V den výběrového řízení se student (vítáni jsou i rodiče!) zúčastní informační schůzky, kde je seznámem s detaily programu, napíše si test a vyplní dotazník. Délka trvání cca 3h. 

Co se děje po výběrovém řízení

Z celkového počtu studentů vyhrává 1 student (v průběhu září je možné, že počet studentů stoupne na 2), který získá roční studium na střední školu v USA zcela zdarma. Výherce vybírá vždy americká strana na základě výsledků testů, pohovorů, vysvědčení a eseje. Studenti získají řádnou smlouvu na roční středoškolský pobyt do USA.

Jaká je moje šance na získání stipendia?

stipendium na střední školu v USA - rodina

Šance je opravdu vysoká! Na středoškolské stipendium do USA se hlásí cca 50 studentů z ČR, to je určitě slušná šance získat stipendium v hodnotě cca 300 000 Kč. Algoritmus bodů je postaven tak, aby byl spravedlivý pro všechny stejně, jak pro studenty v nižším ročníku, tak pro studenty starší. Pokud máte zájem a stále ještě váháte, rádi Vám zašleme kontakty na výherce minulých let.

Po získání stipendia

Stipendijní školní rok trvá cca 10 měsíců. Začátek je vždy v srpnu a návrat do ČR je koncem června následujícího roku. Student po celou dobu studia bydlí a stravuje se v americké hostitelské rodině a současně studuje na americké High School.

Po skončení studijního pobytu může student po svolení rodičů, a až do ukončení platnosti víza, ještě několik týdnů cestovat po USA nebo navštívit přátele.

Proč stipendium na střední školu děláme?

Náš cíl je umožnit motivovaným a talentovaným studentům odletět do USA zcela zdarma.

Dalším cílem je šíření osvěty u studentů v ČR o středoškolském programu v USA a zvýšení jejich motivace ke studiu a poznávání jiných kultur. Již od roku 2009 se nám daří poslat jednoho studenta na střední školu do USA zcela zdarma.

Vážím si každého studenta, který se nebál a zkusil bojovat sám za sebe a šel na výběrové řízení. Tak neváhejte a přijďte taky, ráda Vás uvidím. Jana Rule, CCI

Více informací o zahraničních stipendiích

Středoškolské studium v USA se Vás již z nějakého důvodu netýká a chtěli byste se dozvědět více informací o možnostech získání stipendia na studium v zahraničí? Připravili jsme pro Vás podrobné informace zde: Stipendium na studium v zahraničí

v zahraničí

 
TOPlist