CCI – Akce v pohodě „V CCI klademe důraz na individuální přístup. Zařídíme studium v USA, studijní pobyty na střední škole v zahraničí, stipendium, zahraniční jazykové kurzy a speciální akce dle vašich představ. S CCI jsou to vždy Akce v pohodě!“
telefon
+420 / 605 456 603
e-mail
info@akcevpohode.cz
sledujte nás na Facebooku
facebook.com/akcevpohode.cz
ÚVOD STUDIUM NA STŘEDNÍ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ JAZYKOVÉ KURZY SPECIÁLNÍ AKCE O NÁS
 

Stipendium na středoškolské studium v USA 2022-2023

Stipendium na středoškolské studium v USA 2022-2023Stipendium na středoškolské studium v USA 2022-2023Stipendium na středoškolské studium v USA 2022-2023Stipendium na středoškolské studium v USA 2022-2023

Camp Center International v zastoupení paní Jany Rule vyhlašuje výběrové řízení na stipendijní středoškolský pobyt v USA na školní rok 2022-2023

Výběrové řízení na stipendium na střední školu v USA na školní rok 2023-2024 bude ohlášeno v SRPNU 2022! 


Výherci předchozího výběrového řízení na stipendium na středoškolské studium v USA na školní rok 2021-2022 se stali Samuel Provazník z Boskovic a Petr Maleček z Hradce Králové! Gratulujeme!

Co vše obsahuje stipendium na střední školu v USA

Vítěz stipendia získá:

 • možnost studovat na střední škole v USA po dobu jednoho školního roku – 10 měsíců zcela zdarma
 • ubytování v hostitelské rodině
 • zpáteční letenku
 • potvrzení SEVIS

Student si hradí kapesné, zdravotní pojištění a náklady na vízum na americké ambasádě v Praze.

Vybraný student bude žít po celou dobu středoškolského studia v americké hostitelské rodině a plně se zapojí do školní docházky na střední škole v USA, která odpovídá jeho ročníku na střední škole v ČR.

Hodnota stipendijního programu je cca 250 000 Kč!

Co musí student – uchazeč o stipendium na střední školu v USA splňovat?

 • datum narození 1. 3. 2004 – 20. 8. 2007
 • dostatečná znalost anglického jazyka – test a pohovor
 • poslední 3 roky na vysvědčení z anglického jazyka nejhůře za 2
 • průměr celkového vysvědčení maximálně 2,0 za poslední 3 roky
 • poslední 3 roky na vysvědčení z jakéhokoliv předmětu maximálně za 3

Podmínky jsou splněny? Co dál

stipendium na střední školu v USA
 • Vyplnit přihlášku ke stipendiu v USA.
 • Připravit si scan vysvědčení za poslední 3 roky.
 • Napsat esej v anglickém jazyce (minimum je 900 slov) na téma: „Proč chci studovat rok na střední škole v USA“.

Po vyplnění a odeslání přihlášky přijdou studentovi na e-mail instrukce kam zaslat potřebné dokumenty a číslo účtu pro rezervační poplatek.

 • Zaplatit poplatek za účast na výběrovém řízení 1500 Kč (pro rezervaci místa v řízení je nutné uhradit nevratnou zálohu 500 Kč na bankovní účet 1605456603/5500), tato částka může být odečtena z jakékoliv aktivity, kterou CCI ČR pořádá. Zbývající část poplatku se hradí převodem na účet č. 1605456603/5500 do 4. 2.2022 (Nezapomeňte zadat do textu zprávy jméno a příjmení).

Jak probíhá samotné výběrové řízení

V den výběrového řízení si student napíše test z anglického jazyka, bude s ním proveden pohovor a vyplní dotazník.

Co se děje po výběrovém řízení

Z celkového počtu studentů vyhrávají 2 studenti, kteří získají roční studium na střední školu v USA zcela zdarma. Výherce vybírá vždy americká strana na základě výsledků testů, pohovorů, vysvědčení a eseje. Studenti získají řádnou smlouvu na roční středoškolský pobyt do USA.

Jaká je moje šance na získání stipendia?

stipendium na střední školu v USA - rodina

Šance je opravdu vysoká! Na středoškolské stipendium do USA se hlásí cca 90 studentů z ČR, to je určitě slušná šance získat stipendium v hodnotě cca 250 000 Kč. Algoritmus bodů je postaven tak, aby byl spravedlivý pro všechny stejně, jak pro studenty v nižším ročníku, tak pro studenty starší. Pokud máte zájem a stále ještě váháte, rádi Vám zašleme kontakty na výherce minulých let.

Po získání stipendia

Stipendijní školní rok trvá cca 10 měsíců. Začátek je vždy v srpnu a návrat do ČR je koncem června následujícího roku. Student po celou dobu studia bydlí a stravuje se v americké hostitelské rodině a současně studuje na americké High School.

Po skončení studijního pobytu může student po svolení rodičů, a až do ukončení platnosti víza, ještě několik týdnů cestovat po USA nebo navštívit přátele.

Proč stipendium na střední školu děláme?

Náš cíl je umožnit motivovaným a talentovaným studentům odletět do USA zcela zdarma.

Dalším cílem je šíření osvěty u studentů v ČR o středoškolském programu v USA a zvýšení jejich motivace ke studiu a poznávání jiných kultur. Již od roku 2009 se nám daří poslat jednoho studenta na střední školu do USA zcela zdarma.

Vážím si každého studenta, který se nebál a zkusil bojovat sám za sebe a šel na výběrové řízení. Tak neváhejte a přijďte taky, ráda Vás uvidím. Jana Rule, CCI

Více informací o zahraničních stipendiích

Středoškolské studium v USA se Vás již z nějakého důvodu netýká a chtěli byste se dozvědět více informací o možnostech získání stipendia na studium v zahraničí? Připravili jsme pro Vás podrobné informace zde: Stipendium na studium v zahraničí

 
TOPlist