CCI – Akce v pohodě „V CCI klademe důraz na individuální přístup. Zařídíme studium v USA, studijní pobyty na střední škole v zahraničí, stipendium, zahraniční jazykové kurzy a speciální akce dle vašich představ. S CCI jsou to vždy Akce v pohodě!“
telefon
+420 / 605 456 603
e-mail
info@akcevpohode.cz
sledujte nás na Facebooku
facebook.com/akcevpohode.cz
ÚVOD STUDIUM NA STŘEDNÍ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ JAZYKOVÉ KURZY SPECIÁLNÍ AKCE O NÁS
 

Stipendium na středoškolské studium v USA 2019-2020

Podmínky a detaily výběrového řízení na středoškolský stipendijní pobyt v USA

Camp Center International vyhlašuje výběrové řízení na stipendijní roční středoškolský pobyt (High School Scholarship) v USA na školní rok 2019-2020. První kolo se koná v neděli 23. 9. 2018 v Hradci Králové.

Vybraný student (výherce stipendia) odjede na středoškolský program na dobu 10 měsíců v USA. CCI za něj v rámci stipendia uhradí veškeré platby týkající se školy, rodiny, zpáteční letenku do USA a zdravotní pojištění po dobu programu. Student si pouze hradí kapesné po dobu studijního programu a poplatek za vystavení víza na americké ambasádě v Praze. Hodnota stipendijního programu je cca 250 000 Kč. Studujte v USA na high school zdarma!

 

Student žádající o stipendium na studium v USA musí splňovat následující podmínky:

  • Student musí být narozen mezi 10. 3. 2001 a 1. 8. 2004
  • Student musí prokázat dostatečnou znalost anglického jazyka (test a pohovor)
  • Student nesmí mít z anglického jazyka horší známku než za 2 za poslední 3 roky
  • Student nesmí mít horší prospěch než průměr 2,0
  • Student nesmí mít za poslední 3 roky na vysvědčení za 4

Pokud tyto podmínky splňujete, jste správní kandidáti na stipendium!

Součástí výběrového řízení je test z anglického jazyka, pohovor v aj. Student zašle na email kopie vysvědčení za poslední 3 roky a esej v aj (minimálně 900 slov), proč se chce zúčastnit pobytu na e-mail info@akcevpohode.cz.

Student uhradí náklady spojené s výběrovým řízením v celkové částce 1 500,-Kč. (pro rezervaci místa je nutné uhradit 500 Kč na bankovní účet 1605456603/5500; v případě, že student dané řízení nevyhraje, je možné tuto částku odečíst z jakéhokoli jiného programu/akce, kterou CCI ČR pořádá).  Více informací o vzdělávacích a kulturních akcí na www.akcevpohode.cz

Rezervujte si své místo kliknutím na tlačítko a vyplněním nezávazné přihlášky nebo se přihlašte e-mailem info@akcevpohode.cz


nezávazná přihláška do výběrového řízení na stipendium na středoškolský studijní pobyt v USA


Dodatečné informace o stipendiu:

  • stipendium na studium v USA vyhrává vždy jeden student pro daný školní rok z celkového počtu přihlášených studentů
  • výherce stipendia vybírá vždy americká strana na základě výsledků testů, pohovorů,  doporučení, vysvědčení a eseje
  • s daným studentem a jeho rodiči je uzavřená řádná smlouva o zprostředkování studia v USA
  • kontakty na výherce minulých ročníků ráda zašlu přímo e-mailem po vyžádání

Pro další dotazy mne neváhejte kdykoli oslovit! Studovat v USA zdarma je přeci výzva!

 

 


 

Stipendijní středoškolský pobyt v USA = studuj na americké high school zdarma!

CCI zastoupené Janou Rule ve spolupráci s americkou neziskovou organizací Center for Cultural Interchange – Greenheart nabízí možnost studia na americké střední škole zdarma! Vybraný student odjede na dobu 10 měsíců do USA, bude umístěn na veřejné střední škole v rámci víza J1 a ubytován v pečlivě vybrané dobrovolné hostitelské rodině. Zároveň mu bude uhrazena i zpáteční letenka a zdravotní pojištění po celou dobu pobytu! Celková hodnota tohoto programu je 250 000 Kč!

Již sedmou sezónu nabízíme pro talentované a motivované studenty tuto možnost získání stipendia! Počet přihlášených byl v minulém roce 30 studentů, šance na výhru je tedy vysoká!

Detailní podmínky pro účast na výběrové řízení naleznete na začátku této stránky. 

Studujete na střední škole v ČR a chtěli byste zažít něco vzrušujícího? Odcestujte do Spojených států amerických na zahraniční studijní pobyt v délce 10 měsíců. Studium v USA na střední škole je jedinečnou příležitostí, jak se zdokonalit v angličtině, poznat odlišnou kulturu a zvyklosti, získat nové přátele a shlédnout zajímavá místa ve Spojených Státech.

 

Výhody studia v USA

Účelem studijního programu v Americe je zlepšit si kulturní poznání, mezinárodní porozumění prostřednictvím jazykové výuky na střední škole a zdokonalení se v anglickém jazyce. Díky studijnímu pobytu v USA si nejen zlepšíte angličtinu a získáte zkušenosti ze zahraničí, ulehčí vám také další vysokoškolské studium a usnadní celoživotní kariéru.

Využijte této jedinečné příležitosti a prožijte báječný studijní rok na prestižní americké high school.

 

Jak studium v USA vypadá

Vybraný student bude po celou dobu studijního pobytu ve Spojených státech žít v hostitelské rodině. Zapojí se do školní docházky na střední škole v USA, která odpovídá jeho/jejího ročníku v ČR.

 

Podrobné informace o studiu v USA

Pokud máte zájem o studium na střední škole v USA a jiných zemích s CCI, prostudujte si pečlivě informace o našich rozmanitých studijních programech v zahraničí.

 

CCI Greenheart

CCI Greenheart je americká nezisková organizace zajišťující studium na středních a vysokých školách v USA. Právě díky ojedinělé spolupráci můžeme studentům nabídnout stipendijní (plně hrazený!) středoškolský pobyt v USA!

 

Průběh studijního pobytu

Stipendijní studijní rok trvá přibližně 10 měsíců a začíná v srpnu 2019. Návrat je koncem června následujícího roku. Se svolením rodičů může student několik týdnů do ukončení platnosti víza cestovat a navštívit přátele. Student bydlí a stravuje se v hostitelské rodině a studuje na střední škole v USA.

 

Hostitelská rodina

Spolupráce CCI s rodinou, studentem, školou a oblastním zástupcem CCI je podmínkou pro úspěšně strávený rok v USA. Hostitelská rodina si vás pomocí pracovníků CCI vybere s přihlédnutím k vašim zájmům a preferencím, čímž se na rok stáváte členem této rodiny. Ta vám poskytuje ubytování a stravování, rodinné zázemí a podporu.

Hostitelská rodina je pečlivě prověřena, součástí výběru je výpis z trestního rejstříku všech členů rodiny nad 18 let věku, prokázání dostatečného finančního zázemí a doporučení minimálně tří nezávislých osob.

 

Střední škola v USA

CCI zajistí přijetí na střední školu v blízkosti bydliště hostitelské rodiny. Na každé škole, kde jsou umísťováni zahraniční studenti, působí poradce, který poskytuje pomoc při studiu, výběru předmětů a řešení případných problémů. 

Studenti budou zařazení do stejného ročníku, jaký by navštěvovali v ČR. Dále budou absolvovat povinné předměty - angličtina a literatura, druhý jazyk, matematika, přírodní vědy, historie atd., Povinností každého studenta v zahraničí je zúčastnit se také volitelných předmětů jako např. sport, výpočetní technika, umění. Nabídka předmětů je široká a liší se v závislosti na typu školy. V pololetí a na konci roku pak každý student obdrží hodnocení.

 

Oblastní zástupce CCI

Každému studentovi je přidělen oblastní zástupce CCI, který pomáhá při adaptaci a orientaci v cizí zemi. Po příjezdu do zahraničí zorganizuje informační schůzku a pomůže vám s registrací ve škole. V případě jakýchkoli problémů v rodině nebo škole vám poskytne rady a pomoc. Pokud by se objevily vážné neshody v hostitelské rodině, zajistí rodinu náhradní.

Vaši rodiče budou průběžně informování a veškerá rozhodnutí, která se vás týkají, budou předem konzultovány.

Postaráme se o to, abychom vám zajistili bezproblémový a úspěšný průběh vašeho studijního programu v zahraničí.

 

Příprava před odletem na studium do USA

V červnu se zúčastníte 1 denního informačního setkání ohledně programu - tzv. předodletové přípravy. Tam budete podrobně informováni účastníky programu o způsobu života v dané zemi a podělíte se s jejich zkušenostmi.

Většina studentů odlétá kolem 15. srpna. Na letišti vás bude očekávat hostitelská rodina, případně reprezentant organizace.

 

Přerušení studia v ČR

Je věcí domluvy s ředitelstvím střední školy v ČR, kterou navštěvujete, zdali po návratu ze studijního pobytu v USA budete pokračovat o ročník níže než vaši spolužáci, anebo vykonáte rozdílovou zkoušku.

Zaujala vás naše nabídka strávit úžasný studijní rok na střední škole v USA? Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy a budeme se těšit na úspěšnou spolupráci. Máte zájem promluvit si absolventy programu a jejich rodiči? Rádi Vám na ně zašleme kontakt. Níže vyplňte nezávazný formulář.

 

 


 

 

Nezávazná přihláška do výběrového řízení na stipendium na středoškolský studijní pobyt v USA 2019-2020


nezávazná přihláška do výběrového řízení na stipendium na středoškolský studijní pobyt v USA

 
TOPlist