CCI – Akce v pohodě „V CCI klademe důraz na individuální přístup. Zařídíme studium v USA, studijní pobyty na střední škole v zahraničí, stipendium, zahraniční jazykové kurzy a speciální akce dle vašich představ. S CCI jsou to vždy Akce v pohodě!“
telefon
+420 / 605 456 603
e-mail
info@akcevpohode.cz
sledujte nás na Facebooku
facebook.com/akcevpohode.cz
ÚVOD STUDIUM NA STŘEDNÍ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ JAZYKOVÉ KURZY SPECIÁLNÍ AKCE O NÁS
 

Středoškolské studium v USA s ledním hokejem 2022-2023

Středoškolské studium v USA s ledním hokejem 2022-2023Středoškolské studium v USA s ledním hokejem 2022-2023

CCI nabízí studijní pobyty v USA se specializací na LEDNÍ HOKEJ v délce 10 měsíců pro studenty středních škol v ČR. Účelem programu je zlepšení mezinárodního porozumění prostřednictvím jazykové výuky a kulturního poznání. Zároveň však možnost aktivního tréninku hokeje a zapojení se do státních i mezístátních soutěží v USA. Studenti mají možnost kontinuální přípravy v ledním hokeji (dvoufázové tréninky, zápasy atd.). Zkušenosti a znalosti, které studenti získají jsou neocenitelné pro jejich další studium a životní kariéru.

Popis programu

Vybraní studenti se zapojí do školní docházky odpovídající jejích ročníku na vybraných středních školách, budou žít v hostitelských rodinách a jsou součástí hokejového týmu z stejných podmínek, jako v ČR.

Termíny programu

10ti měsíční program: odlet srpen 2022 – návrat červen 2023

Podmínky účasti programu

  • Věk studentů 15-18,5 let
  • Dobrý školní prospěch
  • Dobrý zdravotní stav

Finanční podmínky programu

Cena programu:

  • USA – 10 měsíců: 10 850 USD +  1 100USD pojištění (zahrnuje i hokej)

Cena zahrnuje

Ubytování a stravování v hostitelské rodině, studium na střední škole v USA, správu programu po celou dobu pobytu a hokejový program po celou dobu programu.

Studenti dále hradí zpáteční letenku do místa pobytu a kapesné.

Jako jediná organizace v ČR zajišťujeme pro studenty i umístění do středních veřejných škol dle jejich sportovních preferencí, zejména pak do středních škol s intenzivní výukou ledního hokeje.

Pokud máte vážný zájem zúčastnit se studijního pobytu vyžádejte si zaslání podrobných informací s předběžnou přihláškou na uvedené adrese nebo telefonním čísle.

CCI Jana Rule (Urbanová), Vysoká nad Labem 495, 503 31

Telefon: +420 605 456 603    E-mail: jana@cci.cz

 


 

Vážení rodiče a studenti,

děkujeme Vám za Váš zájem o studium na střední škole v USA a jiných zemích s CCI. Jsme rádi, že Vám můžeme poskytnout informace o našich rozmanitých programech.

CCI - Greenheart

CCI Greenheart je americká nezisková organizace zajišťující studium na středních a vysokých školách v USA; v současné době  spolupracující s dalšími světovými vzdělávacími organizacemi. Zajišťujeme vzdělávací programy po celé Evropě, USA, Austrálii, Kanadě a v jiných státech po celém světě.

Průběh studijního pobytu

Pobyt trvá přibližně 10 měsíců a začíná vždy v srpnu. Návrat je koncem června následujícího roku. Se svolením rodičů může student několik týdnů do ukončení platnosti víza cestovat a navštívit přátele. Student bydlí a stravuje se v hostitelské rodině a studuje na střední škole.

Hostitelská rodina

Spolupráce CCI s rodinou, studentem, školou a oblastního zástupce CCI je podmínkou pro úspěšně strávený rok v dané zemi. Hostitelská rodina si Vás pomocí pracovníků CCI vybere s přihlédnutím k Vašim zájmům a preferencím, stáváte se tak na rok členem hostitelské rodiny. Hostitelská rodina Vám poskytuje ubytování a stravování, rodinné zázemí a podporu. Hostitelská rodina je pečlivě prověřena, součástí výběru je výpis z trestního rejstříku všech členů rodiny nad 18let věku, prokázání dostatečného finančního zázemí a doporučení minimálně tří nezávislých osob.

Střední škola

CCI zajistí přijetí na střední školu v blízkosti bydliště hostitelské rodiny. Na každé škole, kde jsou umísťováni zahraniční studenti, působí poradce, který Vám pomáhá při studiu, výběru předmětů a řešení případných problémů. Budete zařazení do stejného ročníku, jaký by jste měl navštěvovat v ČR a budete absolvovat povinné předměty /angličtina a literatura, druhý jazyk, matematika, přírodní vědy, historie atd./, dále volitelné předměty /sport, výpočetní technika, umění /, nabízí se zde široká nabídka předmětů dle typu školy. V pololetí a na konci roku obdržíte hodnocení.

Oblastní zástupce CCI

Každému studentovi je přidělen oblastní zástupce CCI, který pomáhá při adaptaci a orientaci v cizí zemi. Po Vašem příjezdu zorganizuje informační schůzku a pomůže Vám s registrací ve škole. V případě jakýchkoli problémů v rodině nebo škole Vám poskytne rady a pomoc. V případě vážných neshod v rodině zajistí rodinu náhradní. Vaši rodiče budou průběžně informování a veškerá rozhodnutí týkající se Vás budou předem konzultovány, aby byl zabezpečen bezproblémový a úspěšný průběh Vašeho programu.

Podmínky účasti

V době odletu /srpen 2019/ Vám musí být více než 15 let a méně než 18 let a 6 měsíců. Starší studenti střední školy budou řešeni individuálně. Musíte být studentem střední školy v ČR s dobrým prospěchem, mít schopnost dohovořit se anglicky v běžných situacích, ochotni přizpůsobit se životu v cizí zemi, být připraveni žít odloučeně od svých nejbližších po dobu trvání programu.

Finanční podmínky

Cena 10-ti měsíčního programu v USA je 8 950USD.. Cena zahrnuje ubytování a stravování v hostitelské rodině, studium na střední škole, správu programu po celou dobu pobytu a výuku ledního hokeje. Student si dále hradí zpáteční letenku do místa pobytu v USA, pojištění a kapesné.

Pojištění ve výši 1100USD po celou dobu pobytu - zahrnuje veškerou zdravotní péči (detailní informace na vyžádání).

Výběrové řízení

Po obdržení předběžné přihlášky Vás vyzveme k  účasti na výběrovém řízení, které se skládá z  přijímacího pohovoru a testu z AJ. Poté Vám předáme sadu přihlášek k vyplnění. Nejvhodnější dobou pro přijímací pohovor je říjen a listopad.

 

Příprava před odletem

V červenci se zúčastníte 1denního informačního setkání ohledně programu - tzv. předodletová příprava, kde budete podrobně informováni účastníky programu o způsobu života v dané zemi a podělíte se s jejich zkušenostmi.

Organizace letu

Většina studentů odlétá kolem 10. srpna, na letišti Vás očekává hostitelská rodina, případně reprezentant organizace.

Přerušení studia v ČR

Je věcí domluvy s ředitelstvím střední školy v ČR kterou navštěvujete, zdali po návratu ze studijního pobytu v USA budete pokračovat o ročník níže, než Vaši spolužáci, nebo vykonáte rozdílovou zkoušku.

Rádi Vám předáme kontakty na studenty a jejich rodiče, kteří se již zúčastnili nebo se právě účastní tohoto programu.

Věříme, že Vás naše nabídka zaujala. Rádi zodpovíme Vaše dotazy a těšíme se na úspěšnou spolupráci.

  

Nezávazná přihláška ke studiu v USA s ledním hokejem


nezávazná přihláška ke studiu v USA s ledním hokejem

 
TOPlist