CCI – Akce v pohodě „V CCI klademe důraz na individuální přístup. Zařídíme studium v USA, studijní pobyty na střední škole v zahraničí, stipendium, zahraniční jazykové kurzy a speciální akce dle vašich představ. S CCI jsou to vždy Akce v pohodě!“
telefon
+420 / 605 456 603
e-mail
info@akcevpohode.cz
sledujte nás na Facebooku
facebook.com/akcevpohode.cz
ÚVOD STUDIUM NA STŘEDNÍ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ JAZYKOVÉ KURZY SPECIÁLNÍ AKCE O NÁS
 

Středoškolský studijní program v USA se sportovním programem

Středoškolský studijní program v USA se sportovním programemStředoškolský studijní program v USA se sportovním programemStředoškolský studijní program v USA se sportovním programem

CCI nabízí jedinečné studijní pobyty v USA v délce 5ti a 10ti měsíců pro studenty středních škol v ČR spolu s intenzivní výukou sportu dle vašeho výběru (tenis, basketbal, golf, lyžování a snowboard, kanoistika, gymnastika, lední hokej, zápas, volejbal, golf atd.).

 

Účelem programu je zlepšení mezinárodního porozumění prostřednictvím jazykové výuky na střední škole, zdokonalení se v anglickém jazyce, možnost aktivně se věnovat sportu či koníčku, které se již dlouhodobě věnujete v ČR a pokračovat tak v jejím zdokonalování. Využijte jedinečné příležitosti strávit studijní rok v USA na střední škole; rok, který vám obohatí nejenom jazykové znalosti a osobní zkušenosti, ale i ulehčí další vysokoškoleské studium a usnadní vám i celoživotní kariéru.

Účel programu

Zlepšení mezinárodního porozumění prostřednictvím jazykové výuky a kulturního poznání. Zkušenosti a znalosti, které studenti získají jsou neocenitelné pro jejich další studium a životní kariéru. Studenti mají možnost kontinuální přípravy ve sportu, kterému se již v ČR věnovali (výuka probíhá většinou dvoufázově, student je členem týmu a účastní se soutěží a závodů v daném sportovním odvětví).

Popis programu

Vybraní studenti se zapojí do školní docházky odpovídající jejích ročníku na vybraných středních školách, budou žít v hostitelských rodinách a jsou součástí sportovního týmu za stejných podmínek, jako v ČR.

Termíny programu

10ti měsíční program: odlet srpen 2013 – návrat červen 2014

Podmínky účasti programu

  • Věk studentů 15-20 let
  • Dobrý školní prospěch
  • Dobrý zdravotní stav

Finanční podmínky programu

Cena programu:

  • USA – 10 měsíců: 135 000Kč + 3 000USD + 800 USD pojištění
  • USA –5 měsíců: 135 000Kč + 3 000USD + 600 USD pojištění   

Cena zahrnuje:

Ubytování a stravování v hostitelské rodině, studium na střední škole, správu programu po celou dobu pobytu a sportovní program po celou dobu programu. Pokud americká organizace nenalezne do 15.8.2013 adekvátní školu se sportovním programem, poplatek 3 000USD se studentovi vrací v plné výši a student přijme umístění na jakékoli střední škole v USA. Čím dříve student vyplní přihlášku a zašle své požadavky, tím větší je pravděpodobnost nalezení té správné školy. Kontatujte nás pro detaily.

Studenti dále hradí zpáteční letenku do místa pobytu a kapesné.

Pokud máte vážný zájem zúčastnit se studijního pobytu vyžádejte si zaslání podrobných informací s předběžnou přihláškou na uvedené adrese nebo telefonním čísle.

CCI Jana Rule (Urbanová), Vysoká nad Labem 495, 503 31

Telefon: +420 605 456 603    E-mail: info@akcevpohode.cz

 


 

Vážení rodiče a studenti,

děkujeme Vám za Váš zájem o studium na střední škole v USA a jiných zemích s CCI. Jsme rádi, že Vám můžeme poskytnout informace o našich rozmanitých programech.

Center for Cultural Interchange

CCI je americká nezisková organizace zajišťující studium na středních a vysokých školách v USA; v současné době  spolupracující s dalšími světovými vzdělávacími organizacemi. Zajišťujeme vzdělávací programy po celé Evropě, USA, Austrálii, Kanadě a v jiných státech po celém světě.

Průběh studijního pobytu:

Pobyt trvá přibližně 10 měsíců a začíná vždy v srpnu. Návrat je koncem června následujícího roku. Se svolením rodičů může student několik týdnů do ukončení platnosti víza cestovat a navštívit přátele. Student bydlí a stravuje se v hostitelské rodině a studuje na střední škole.

Hostitelská rodina:

Spolupráce CCI s rodinou, studentem, školou a oblastního zástupce CCI je podmínkou pro úspěšně strávený rok v dané zemi. Hostitelská rodina si Vás pomocí pracovníků CCI vybere s přihlédnutím k Vašim zájmům a preferencím, stáváte se tak na rok členem hostitelské rodiny. Hostitelská rodina Vám poskytuje ubytování a stravování, rodinné zázemí a podporu. Hostitelská rodina je pečlivě prověřena, součástí výběru je výpis z trestního rejstříku všech členů rodiny nad 18let věku, prokázání dostatečného finančního zázemí a doporučení minimálně tří nezávislých osob.

Střední škola:

CCI zajistí přijetí na střední školu v blízkosti bydliště hostitelské rodiny. Na každé škole, kde jsou umísťováni zahraniční studenti, působí poradce, který Vám pomáhá při studiu, výběru předmětů a řešení případných problémů. Budete zařazení do stejného ročníku, jaký by jste měl navštěvovat v ČR a budete absolvovat povinné předměty /angličtina a literatura, druhý jazyk, matematika, přírodní vědy, historie atd./, dále volitelné předměty /sport, výpočetní technika, umění /, nabízí se zde široká nabídka předmětů dle typu školy. V pololetí a na konci roku obdržíte hodnocení. Výběr školy podléhá podmínce poskytování sportu dle vašeho výběru.

Oblastní zástupce CCI:

Každému studentovi je přidělen oblastní zástupce CCI, který pomáhá při adaptaci a orientaci v cizí zemi. Po Vašem příjezdu zorganizuje informační schůzku a pomůže Vám s registrací ve škole. V případě jakýchkoli problémů v rodině nebo škole Vám poskytne rady a pomoc. V případě vážných neshod v rodině zajistí rodinu náhradní. Vaši rodiče budou průběžně informování a veškerá rozhodnutí týkající se Vás budou předem konzultovány, aby byl zabezpečen bezproblémový a úspěšný průběh Vašeho programu.

Podmínky účasti:

V době odletu /srpen 2013/ Vám musí být více než 15 let a méně než 18 let a 6 měsíců. Starší studenti střední školy budou řešeni individuálně. Musíte být studentem střední školy v ČR s dobrým prospěchem, mít schopnost dohovořit se anglicky v běžných situacích, ochotni přizpůsobit se životu v cizí zemi, být připraveni žít odloučeně od svých nejbližších po dobu trvání programu.

Finanční podmínky:

Cena 10-ti měsíčního programu v USA je 135 000Kč + 3 000USD (za preferenci sportu). Cena zahrnuje ubytování a stravování v hostitelské rodině, studium na střední škole, správu programu po celou dobu pobytu a výuku sportu. Student si dále hradí zpáteční letenku do místa pobytu v USA, pojištění a kapesné.

Pojištění ve výši 800USD po celou dobu pobytu - zahrnuje veškerou zdravotní péči (detailní informace na vyžádání).

Výběrové řízení:

Po obdržení předběžné přihlášky Vás vyzveme k  účasti na výběrovém řízení, které se skládá z  přijímacího pohovoru a testu z AJ. Poté Vám předáme sadu přihlášek k vyplnění. Nejvhodnější dobou pro přijímací pohovor je říjen a listopad.

Způsob placení studijního pobytu:

Se sadou vyplněných přihlášek a podepsanou smlouvou o zprostředkování je třeba uhradit 1. zálohovou platbu 40 000Kč. Přihlášky jsou odeslány do USA a začne se pro Vás vyhledávat rodina a škola dle preference sportovního vyžití. Do konce února 2013 se hradí zbytek programu. V průběhu června Vám bude zaslán formulář opravňující žádat na Velvyslanectví USA o udělení studentského víza / do jiných zemí obdobně /.

Příprava před odletem:

V červenci se zúčastníte 1denního informačního setkání ohledně programu - tzv. předodletová příprava, kde budete podrobně informováni účastníky programu o způsobu života v dané zemi a podělíte se s jejich zkušenostmi.

Organizace letu:

Většina studentů odlétá kolem 15.srpna, na letišti Vás očekává hostitelská rodina, případně reprezentant organizace.

Přerušení studia v ČR:

Je věcí domluvy s ředitelstvím střední školy v ČR kterou navštěvujete, zdali po návratu ze studijního pobytu v USA budete pokračovat o ročník níže, než Vaši spolužáci, nebo vykonáte rozdílovou zkoušku.

Rádi Vám předáme kontakty na studenty a jejich rodiče, kteří se již zúčastnili nebo se právě účastní tohoto programu.

Rádi Vám předáme kontakty na studenty a jejich rodiče, kteří se již zúčastnili nebo se právě účastní tohoto programu.

Pro další informace nás kontaktujte viz níže :

 
 

Jméno *
Příjmení *
Mobil *
E-mail *
Poznámka
Vyplňte všechna pole označená symbolem *
 
TOPlist