CCI – Akce v pohodě „V CCI klademe důraz na individuální přístup. Zařídíme studium v USA, studijní pobyty na střední škole v zahraničí, stipendium, zahraniční jazykové kurzy a speciální akce dle vašich představ. S CCI jsou to vždy Akce v pohodě!“
telefon
+420 / 605 456 603
e-mail
info@akcevpohode.cz
sledujte nás na Facebooku
facebook.com/akcevpohode.cz
ÚVOD STUDIUM NA STŘEDNÍ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ JAZYKOVÉ KURZY SPECIÁLNÍ AKCE O NÁS
 

Studijní pobyt na střední škole v USA 2018-2019

Chcete v srpnu 2018 odletět do USA na střední školu?  Chcete si zlepšit angličtinu, poznat nové přátele a získat cennou životní zkušenost? Prožijte svůj „americký sen“ a přihlaste se na středoškolské studium v USA. Neváhejte nás kdykoli kontaktovat pro získání podrobných informací a možnostech včetně referencí!


Studujete na střední škole v ČR a chtěli byste zažít něco vzrušujícího? Odcestujte do Spojených států amerických na zahraniční studijní pobyt v délce 5 nebo 10 měsíců. Studium v USA na střední škole je jedinečnou příležitostí, jak se zdokonalit v angličtině, poznat odlišnou kulturu a zvyklosti, získat nové přátele a shlédnout zajímavá místa ve Spojených Státech.

 

Výhody studia v USA

Účelem studijního programu v Americe je zlepšit si kulturní poznání, mezinárodní porozumění prostřednictvím jazykové výuky na střední škole a zdokonalení se v anglickém jazyce. Díky studijnímu pobytu v USA si nejen zlepšíte angličtinu a získáte zkušenosti ze zahraničí, ulehčí vám také další vysokoškolské studium a usnadní celoživotní kariéru.

Využijte tuto jedinečné příležitosti a prožijte báječný studijní rok na prestižní americké high school.

 

Jak studium v USA vypadá

Vybraní studenti budou po celou dobu studijního pobytu ve Spojených státech žít v hostitelských rodinách. Zapojí se do školní docházky na střední škole v USA, která odpovídá jejích ročníku v ČR.

Aktuálně: Nejbližší termín 10 měsíčního studijního programu v USA: odlet v srpnu 2018, návrat v červnu 2019, nejbližší termín 5 měsíčního studijního programu v USA: odlet v lednu 2018, návrat v červnu 2018.

 

Věnujte se v USA tomu, co vás baví

Máte zájem o studium na specializované střední škole ve Spojených státech amerických? Chcete se i nadále věnovat tomu, co vás opravdu baví? S námi si vybere střední školu v USA, která se specializuje na lední hokej, tenis, volejbal, lyže a snowboard, golf, basketbal, gymnastiku, fotografování, hru na hudební nástroj a mnohé další.

Jako jediná organizace v ČR totiž zajišťujeme pro české studenty umístění do středních veřejných škol v USA podle jejich sportovníchhudebních a uměleckých preferencí tak, aby mohli ve svých dosavadních aktivitách nadále pokračovat na velmi vysoké úrovni.

 

Podmínky účasti v programu „středoškolský studijní pobyt v USA“

  • věk studentů: 15-18,5 let
  • znalost anglického jazyka: alespoň na úrovni dvouletého studia
  • dobrý zdravotní stav

 

Finanční podmínky studia v USA

Cena studijního pobytu v USA:

  • 10 měsíční studium v USA: 6 950 USD 
  • 5 měsíční studium v USA: 6 950 USD

 

Cena zahrnuje ubytování a stravování v hostitelské rodině, studium na střední škole v Americe a správu programu po celou dobu pobytu. Cena za studium v USA nezahrnuje zpáteční letenku do místa pobytu a kapesné.

 

Pokud máte zájem zúčastnit se studijního pobytu v Americe, vyžádejte si zaslání podrobných informací s předběžnou přihláškou na uvedené adrese nebo telefonním čísle:

CCI Jana Rule (Urbanová), Vysoká nad Labem 495, 503 31

Telefon: +420 605 456 603, E-mail: info@akcevpohode.cz


 


 

 

Podrobné informace o studiu v USA a jinde v zahraničí

Pokud máte zájem o studium na střední škole v USA a jiných zemích s CCI, prostudujte si pečlivě informace o našich rozmanitých studijních programech v zahraničí.

 

Center for Cultural Interchange

CCI je americká nezisková organizace zajišťující studium na středních a vysokých školách v USA. V současné době  intenzivně spolupracujeme s dalšími světovými vzdělávacími organizacemi. Zajišťujeme vzdělávací programy po celé Evropě, USA, Austrálii, Kanadě a v jiných státech na světě.

 

Průběh studijního pobytu v zahraničí

Každý studijní pobyt v cizině trvá přibližně 10 měsíců a začíná vždy v srpnu. Návrat je koncem června následujícího roku. Se svolením rodičů může student několik týdnů do ukončení platnosti víza cestovat a navštívit přátele. Student bydlí a stravuje se v hostitelské rodině a studuje na střední škole.

 

Hostitelská rodina

Spolupráce CCI s rodinou, studentem, školou a oblastním zástupcem CCI je podmínkou pro úspěšně strávený rok v zahraničí. Hostitelská rodina si vás pomocí pracovníků CCI vybere s přihlédnutím k vašim zájmům a preferencím, čímž se na rok stáváte členem této rodiny. Ta vám poskytuje ubytování a stravování, rodinné zázemí a podporu.

Hostitelská rodina je pečlivě prověřena, součástí výběru je výpis z trestního rejstříku všech členů rodiny nad 18 let věku, prokázání dostatečného finančního zázemí a doporučení minimálně tří nezávislých osob.

 

Střední škola v zahraničí

CCI zajistí přijetí na střední školu v blízkosti bydliště hostitelské rodiny. Na každé škole, kde jsou umísťováni zahraniční studenti, působí poradce, který poskytuje pomoc při studiu, výběru předmětů a řešení případných problémů.

Studenti budou zařazení do stejného ročníku, jaký by navštěvovali v ČR. Dále budou absolvovat povinné předměty - angličtina a literatura, druhý jazyk, matematika, přírodní vědy, historie atd., Povinností každého studenta v zahraničí je zúčastnit se také volitelných předmětů jako např. sport, výpočetní technika, umění. Nabídka předmětů je široká a liší se v závislosti na typu školy. V pololetí a na konci roku pak každý student obdrží hodnocení.

 

Oblastní zástupce CCI

Každému studentovi je přidělen oblastní zástupce CCI, který pomáhá při adaptaci a orientaci v cizí zemi. Po příjezdu do zahraničí zorganizuje informační schůzku a pomůže vám s registrací ve škole. V případě jakýchkoli problémů v rodině nebo škole vám poskytne rady a pomoc. Pokud by se objevily vážné neshody v hostitelské rodině, zajistí rodinu náhradní.

Vaši rodiče budou průběžně informování a veškerá rozhodnutí, která se vás týkají, budou předem konzultovány. Postaráme se o to, abychom vám zajistili bezproblémový a úspěšný průběh vašeho studijního programu v zahraničí.

 

Podmínky účasti v zahraničním studijním pobytu v USA

V době odletu na zahraniční studijní pobyt v USA (srpen 2018) vám musí být více než 15 let a méně než 18 let a 6 měsíců. Starší studenti střední školy budou řešeni individuálně. Musíte být studentem střední školy v ČR s dobrým prospěchem, mít schopnost dohovořit se anglicky v běžných situacích, přizpůsobit se životu v cizí zemi a být připraveni žít odloučeně od svých nejbližších po dobu trvání studijního programu v zahraničí.

 

Finanční podmínky studijního pobytu v USA

Cena 10 měsíčního programu v USA je 6 950USD. Zahrnuje ubytování a stravování v hostitelské rodině, studium v USA na střední škole a správu programu po celou dobu pobytu. Student si dále sám hradí zpáteční letenku do místa pobytu v USA a kapesné. Zdravotní pojištění se řeší individuálně na základě požadavků studenta (rodiče). 

 

Průběh výběrového řízení      

Po obdržení předběžné přihlášky vás vyzveme k účasti na výběrovém řízení, které se skládá z přijímacího pohovoru a testu z AJ. Poté vám předáme sadu přihlášek k vyplnění.

 

Způsob úhrady studijního pobytu v zahraničí

Se sadou vyplněných přihlášek a podepsanou smlouvou o zprostředkování je třeba uhradit 1. zálohovou platbu ve výši 1 000USD. Přihlášky jsou odeslány do USA a začne se pro vás vyhledávat rodina a škola, preference sportovního, kulturního a jiného vyžití.

V průběhu června vám bude zaslán formulář opravňující žádat na Velvyslanectví USA o udělení studentského víza.

 

Příprava před odletem na studium do USA

V červnu se zúčastníte 1 denního informačního setkání ohledně programu - tzv. předodletové přípravy. Tam budete podrobně informováni účastníky programu o způsobu života v dané zemi a podělíte se s jejich zkušenostmi.

Většina studentů odlétá kolem 15. srpna. Na letišti vás bude očekávat hostitelská rodina, případně reprezentant organizace.

 

Přerušení studia v ČR

Je věcí domluvy s ředitelstvím střední školy v ČR, kterou navštěvujete, zdali po návratu ze studijního pobytu v USA budete pokračovat o ročník níže než vaši spolužáci, anebo vykonáte rozdílovou zkoušku.

 

Zaujala vás naše nabídka strávit úžasný studijní rok na střední škole v USA? Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy a budeme se těšit na úspěšnou spolupráci. Máte zájem promluvit si absolventy programu a jejich rodiči? Rádi Vám na ně zašleme kontakt. Níže vyplňte nezávazný formulář. 

 

Nezávazná přihláška ke studiu v USA 2018-2019


nezávazná přihláška ke studiu v USA 2017-2018

 
TOPlist